W ostatni piątek dolnośląscy policjanci przeprowadzili akcję „Motocyklista”, skierowaną na poprawę bezpieczeństwa użytkowników jednośladów na drogach. Pomimo sprzyjających warunków atmosferycznych, działania te ujawniły liczne naruszenia przepisów drogowych. Funkcjonariusze skontrolowali 1782 pojazdy, w tym 657 motocykli, co przekłada się na znaczną liczbę interwencji związanych z nieprzestrzeganiem obowiązujących zasad. Akcja miała na celu nie tylko ukaranie wykroczeń, ale również promowanie bezpiecznego poruszania się po drogach.
Podczas akcji policjanci wskazali na niepokojący wzrost zdarzeń drogowych związanych z użytkownikami motocykli, co z kolei skłoniło do wzięcia pod lupę zachowań kierowców. Ujawniono 920 wykroczeń, z czego do kierujących jednośladami odnosiło się 77 przypadków. Mundurowi nałożyli 649 mandatów karnych, a wśród nich 29 dotyczyło motocyklistów. Ponadto, sporządzono 49 wniosków o ukaranie do sądu, co świadczy o poważnym traktowaniu naruszeń przepisów drogowych przez dolnośląską policję.
Akcja „Motocyklista” ujawniła również problem nietrzeźwych kierowców. Policjanci zatrzymali 15 osób, które prowadziły pojazdy pod wpływem alkoholu. W obliczu takich incydentów mundurowi podkreślają konieczność przestrzegania zasad bezpieczeństwa na drogach, apelując do mieszkańców o odpowiedzialność. Policja zapowiada kontynuację działań mających na celu eliminację niebezpiecznych zachowań, aby motocykliści oraz wszyscy uczestnicy ruchu drogowego mogli czuć się bezpiecznie.
Źródło: Policja Świdnica
Oceń: Bezpieczeństwo na drogach: Podsumowanie akcji „Motocyklista” w Dolnośląskiem
Zobacz Także