UWAGA! Dołącz do nowej grupy Świdnica - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Warsztaty kulinarne „Detektywi na tropie smaku” w Filii nr 2


W miniony wtorek odbyły się w Filii nr 2 warsztaty kulinarne skierowane do najmłodszych. Uczestnicy mieli okazję spróbować swoich sił w przygotowywaniu owocowych szaszłyczków oraz koktajli. Celem zajęć było nie tylko rozwijanie umiejętności kulinarnych, ale także edukacja w zakresie smaków i zdrowego stylu życia.

Podczas warsztatów dzieci mogły poznać różnorodność smaków, zapachów i konsystencji owoców i warzyw, co przyczyniło się do zwiększenia ich świadomości na temat tego, jak ważne jest zdrowe odżywianie. Tematem rozmów był także indywidualny „kod smaku” każdej osoby, co pozwoliło najmłodszym na zrozumienie, że różnorodność preferencji smakowych jest naturalna i warto ją akceptować.

Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy z Gminą Miasto Świdnica w ramach działań profilaktyczno-edukacyjnych, mających na celu promowanie zdrowego trybu życia i zapobieganie uzależnieniom. Przy pomocy takich inicjatyw dzieci uczą się nie tylko praktycznych umiejętności, ale także nabywają właściwości prozdrowotne i społeczne, które będą przydatne w ich przyszłości.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy


Oceń: Warsztaty kulinarne „Detektywi na tropie smaku” w Filii nr 2

Średnia ocena:4.49 Liczba ocen:10


Zobacz Także