UWAGA! Dołącz do nowej grupy Świdnica - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Uczniowie Szkoły Podstawowej z Żarowa odwiedzili Komisariat Policji


Dnia dzisiejszego uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie mieli okazję odwiedzić lokalny Komisariat Policji. Wizyta objęła klasy 2d, 3a oraz 3d, które z zainteresowaniem brały udział w spotkaniu, mającym na celu przybliżenie pracy funkcjonariuszy policji. Uczniowie mogli dowiedzieć się o codziennych zadaniach oraz zasadach funkcjonowania policji w ich okolicy. Organizatorzy przygotowali różnorodne prezentacje, które wciągnęły młodych gości w tematykę bezpieczeństwa.

Podczas wizyty dzieci miały możliwość zapoznania się z zadaniami dzielnicowego oraz obejrzenia wyposażenia radiowozu policyjnego. Policjanci przedstawili, jak ich praca przekłada się na bezpieczeństwo mieszkańców Żarowa. Uczniowie byli aktywni w zadawaniu pytań, co podkreśla ich ciekawość oraz chęć poznania specyfiki pracy w mundurze. Tego typu spotkania z pewnością wpływają na kształtowanie pozytywnego wizerunku policji w oczach najmłodszych.

Wizytę zabezpieczyli funkcjonariusze z Komisariatu w Żarowie, w tym komendant jednostki nadkomisarz Marek Rataj oraz młodszy aspirant Jakub Pasiewicz. Obecność policjantów z różnych rang sprawiła, że dzieci mogły poznać różnorodność ról w tej ważnej służbie. Policjanci wyrazili zadowolenie z odwiedzin oraz z nadzieją, że wśród przybyłych dzieci znajdują się przyszli funkcjonariusze, którzy podejmą wyzwanie służby na rzecz społeczności.

Źródło: Policja Świdnica


Oceń: Uczniowie Szkoły Podstawowej z Żarowa odwiedzili Komisariat Policji

Średnia ocena:4.45 Liczba ocen:11


Zobacz Także