Od 10 lutego trwa internetowy plebiscyt na najlepszego dzielnicowego w ramach akcji #SuperDzielnicowy 2025. Inicjatywa, zorganizowana przez Komendę Główną Policji we współpracy z Telewizją Puls i ekipą serialu „Dzielnica strachu”, ma na celu promowanie bezpieczeństwa i współpracy społeczności lokalnych z dzielnicowymi. Mieszkańcy Świdnicy mają możliwość oddania głosu na swojego kandydata, a kampania trwa aż do końca kwietnia bieżącego roku.
Akcja została zainaugurowana po raz trzeci, co świadczy o jej rosnącym zainteresowaniu, które zaobserwowano w ubiegłych edycjach. Celem plebiscytu jest nie tylko wyłonienie najlepszego dzielnicowego, ale także zbliżenie tych funkcjonariuszy do lokalnych społeczności. Aby wziąć udział w głosowaniu, należy zgłosić swojego kandydata w formularzu dostępnym na dedykowanej stronie internetowej, pamiętając, że uzasadnienia muszą być przedstawione po pierwszym zgłoszeniu. Każdego dnia można oddać jeden głos na swojego faworyta.
Kampania #DzielnicaBEZstrachu, w którą wpisuje się plebiscyt, ma na celu uświadamianie społeczeństwa o kwestiach bezpieczeństwa i potrzebie współpracy z policją. Inspiracją dla jej powstania jest popularny serial kryminalny emitowany na kanale Puls 2, który przybliża widzom codzienność dzielnicowych. Tylko w tej edycji do tej pory oddano już ponad 33 tysięcy głosów, co zwiastuje dużą frekwencję i zainteresowanie mieszkańców tematyką bezpieczeństwa. W organizację kampanii zaangażowane są również lokalne media, co dodatkowo przyczynia się do jej sukcesu.
Źródło: Policja Świdnica
Oceń: Rozpoczęła się kampania #SuperDzielnicowy 2025 – Głosuj i wygraj!
Zobacz Także