W ostatnich dniach Policja w Krakowie odnotowała poważny przypadek oszustwa, w którym 51-letnia mieszkanka Krakowa straciła blisko 173 tysiące złotych. Kobieta padła ofiarą oszustów, którzy podawali się za kierownika kopalni w Kambodży. Po nawiązaniu znajomości przez internet, mężczyzna oszukał kobietę, wyłudzając od niej oszczędności, zapewniając że szybko zwróci wszystkie pieniądze.
O sytuacji poinformowali funkcjonariusze ze Komisariatu Policji VII w Krakowie, po tym, jak została zgłoszona sprawa przez samą poszkodowaną. Wszczęcie postępowania miało miejsce po tym, jak kobieta zorientowała się, że została oszukana po licznych przelewach, które zrealizowała na prośbę nieznajomego. Oszust, który przedstawił się jako wdowiec z Polski, budował zaufanie poprzez emocjonalne opowieści i fałszywe problemy, jakie rzekomo miał w Kambodży.
W trakcie kontaktów z kobietą, mężczyzna posługiwał się różnymi numerami telefonów i adresami mailowymi, co miało na celu zmylenie ofiary oraz wzbudzenie jej zaufania. W miarę upływu czasu prosił o coraz większe kwoty na pokrycie rzekomych kosztów związanych z powrotem do kraju. Policja apeluje do mieszkańców, aby zachowali szczególną ostrożność przy nawiązywaniu kontaktów w sieci i unikali przekazywania jakichkolwiek danych osobowych, które mogłyby narażać ich na straty finansowe.
Źródło: Policja Świdnica
Oceń: Kobieta z Krakowa straciła niemal 173 tysiące złotych na oszustwo internetowe
Zobacz Także