Już po raz ósmy spotkamy się we wrześniu, a dokładnie dnia 25 września, żeby pokonać 222 schody na wieżę ratuszową. Wygrywa oczywiście ten, kto zrobi to najszybciej. Rekord wśród Pań wynosi 2:18.289 i należy do Kasi Budziewskiej, która ustanowiła go rok temu. Natomiast rekord Panów pozostaje niepobity od sześciu lat i należy do Jakuba Janiszewskiego – 1:55.000. Kto podejmie rękawicę?

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapisy uczestników rozpoczną się w dniu biegu o godzinie 10:00 w Rynku. Warto się pośpieszyć, bowiem dla 100 pierwszych zapisanych osób na mecie będzie czekał pamiątkowy medal. Limit miejsc wynosi 200 osób. Bieg rozpocznie się o godzinie 12:00. Na zwycięzców i ewentualnych rekordzistów czekać będą nagrody ufundowane przez Księstwo Świdnicko-Jaworskie oraz Urząd Miejski w Świdnicy.

Organizatorem biegu jest Księstwo Świdnicko – Jaworskie, a partnerami biegu są: Urząd Miejski w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Hermes Świdnica – Świdnicki Klub Biegacza. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła prezydent miasta, Beata Moskal-Słaniewska.