Już za dwa miesiące w Świdnicy znów będziemy mogli na żywo śledzić zmagania wyjątkowych sportowców. Trzecia edycja Marconi Duathlon Świdnica odbędzie się bowiem 26 września 2021. Nowa trasa biegowa i dobrze wszystkim znana rowerowa, atrakcje dla dzieci i co ciekawsze, nowy organizator – świdnicki klub triathlonowy Żelazna Świdnica – to o wiele więcej emocji i gwarancja jakości.

Występując od 10 lat na zawodach w Polsce zawsze myślałem o tym, aby takie zawody odbyły się w moim rodzinnym mieście, gdzie mieszkam i prowadzę biznes. 4 lata temu dzięki wsparciu Miasta Świdnica oraz Gminy i Powiatu udało się osiągnąć ten cel w postaci imprez: Marconi Duathlon Świdnica oraz Marconi Indoor Triathlon. Jesteśmy dumni z organizacji tych zawodów i mamy nadzieje zarazić tą piękną dyscypliną szerokie grono miłośników kolarstwa, jak i biegów – podkreśla właściciel Grupy Marconi Marcin Markiewicz, który sam jest triathlonistą i współzałożycielem KS Żelazna Świdnica, będącego organizatorem tych wydarzeń sportowych.

Podobnie jak w pierwszych edycjach, także i w tym roku na odważnych czekają dwa dystanse:

  • CLASSIC: 10 km biegu (4 pętle), 40 km kolarstwa (2 pętle), 5 km biegu (2 pętle) (limit zawodników – 150 osób)
  • SPRINT: 5 km biegu (2 pętle), 20 km kolarstwa (1 pętla), 2,5 km biegu (1 pętla) (limit zawodników – 150 osób)

Start, meta oraz strefa zmian znajdować się będą na terenie stadionu Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Trasy zarówno biegowa i rowerowa zostały tak stworzone by osoby, które po raz pierwszy startują w zawodach czuli się na odcinkach bezpiecznie i komfortowo, a bardziej doświadczeni zawodnicy mogli osiągnąć na nich nowe rekordy życiowe. Nie zapomniano również o najmłodszych kibicach. Podczas zawodów odbędzie się impreza towarzysząca dla dzieci, w formie miasteczka z grami i zabawami, organizowana przez LZS, GLKS oraz Świdnicka Grupę Biegową. Na zwycięzców czekają wysokie nagrody finansowe, tj. 300 zł za I miejsce, 200 zł za II miejsce i 100 zł za trzecie miejsce na obydwu dystansach.

Od początku powstania tych zawodów przyświecały nam dwa cele: po pierwsze integracja całego środowiska świdnickiego sportu wokół tej imprezy, co udało się osiągnąć patrząc na zaangażowanie świdnickich klubów: Żelazna Świdnica, GLKS, LZS, Świdnicka Grupa Biegowa oraz władz Gminy i Powiatu, które wspierają imprezę. Drugi cel natomiast to zorganizowanie imprezy nie tylko dla profesjonalistów czy osób z doświadczeniem. Te zawody są dla każdego. Jeśli więc nie masz specjalistycznego roweru, to nic nie szkodzi, abyś wystartował na rowerze mtb, czy jakimkolwiek innym, liczy się bowiem dobra zabawa – przyznaje Radosław Werner, kierownik Referatu Sportu UM w Świdnicy.

Wyjątkowość Marconi Duathlon Świdnica polega na tym, iż są to zawody należące do nielicznych w województwie dolnośląskim i jedyne w powiecie świdnickim. Dlatego serdecznie wszystkich zapraszam do udziału. Będzie to świetna okazja do sprawdzenia sportowej  formy dla każdego biegacza i kolarza, a dla osób startujących  pierwszy raz będzie to niezapomniana przygoda i być może pierwszy przystanek na drodze do triathlonu – dodaje natomiast Radek Jasiczek, prezes KS Żelazna Świdnica.

Link do zapisów

Link do strony zawodów

Instagram