Na zaproszenie Świdnickiej Grupy Biegowej, Świdnicę odwiedził kolejny wspaniały biegacz, a obecnie również triathlonista, Tomek Rudnik. Tomek może się pochwalić kolekcją 27 medali Mistrzostw Polski, a jego specjalnością jest bieg przez płotki, w związku z tym płotków na treningu nie brakowało.

Choć pogoda nie zachęcała do wyjścia z domu, to jednak co by nie mówić – nie ma złej pogody do biegania, ani trenowania! Dlatego wszyscy, którzy stawili się na bieżni, zyskali nie tylko wyjątkowy trening, ale i otrzymali wiele cennych porad o Mistrza. Pod czujnym okiem mistrza, biegacze pilnie wykonywali wszystkie zadane ćwiczenia.

Tomek Rudnik to lekkoatleta, mistrz i reprezentant Polski, który pochodzi z Żarowa. Od piątej klasy trenował wspólnie z Zygmuntem Worsą. Już po 2,5 roku zajęć Tomek zajął trzecie miejsce w kraju wśród młodzików (do 15 lat) w biegu na 300 m. W 1996 roku zdobył srebrny medal w kategorii juniorów młodszych podczas mistrzostw kraju odbywających się w Spale. Wreszcie w 1997 roku pierwszy raz spróbował startu w biegu przez płotki na 400 metrów i od razu został Wicemistrzem Polski juniorów. Po roku był już Mistrzem Polski w tej kategorii wiekowej i uzyskał minimum pozwalające na start w mistrzostwach świata we Francji. To właśnie tam, na Mistrzostwach Świata Juniorów w 1998 roku, zajął 4 miejsce w tej konkurencji, z wynikiem 50,98, choć tak naprawdę jego rekord życiowy w biegu przez płotki na 400 m wynosi 50,28 i jest to osiemnasty wynik w historii polskiej lekkoatletyki. Rok później, w 1999 roku, zajął piąte miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy.

Dzięki stypendium otrzymanemu po Mistrzostwach Świata Juniorów ukończył studia w USA (Kent State University, Ohio), w tym czasie dwukrotnie został Mistrzem Konferencji Środkowo – Wschodniej USA w biegu przez płotki na 400 m. Jednak wrócił do Polski i już jako senior, na Mistrzostwach Polski na otwartym stadionie wywalczył dziesięć medali, trzy brązowe (dwa razy w biegu przez płotki na 400 m i jeden w sztafecie 4x400m), sześć srebrnych (w tym trzy razy biegu przez płotki na 400 m i trzy w sztafecie 4x400 m) oraz jeden złoty w sztafecie 4x400m w 2003 roku. Łącznie zdobył aż 27 medali Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. Sportu nigdy nie porzucił, a obecnie trenuje triathlon jako członek utalentowanej drużyny GVT.