Po raz czwarty pływacy spotkają się na krytym basenie w Żarowie, by ustanowić rekord przepłyniętych długości. Do pobicia jest dystans 77 km i 525 metrów, który ustanowiono w 2017 roku. Czas go wreszcie pokonać.

Każdy chętny 30 października będzie mógł zmierzyć się z wyzwaniem. Sportowe wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19.00 i potrwa do 23:00. Każdy z uczestników przez 30 minut musi przepłynąć jak największą ilość długości basenu. Udział w zawodach sportowych jest płatny i wynosi 10 złotych.

Dla najlepszej kobiety oraz mężczyzny czekają nagrody, ufundowane przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, które jest organizatorem wydarzenia. Natomiast każdy z zawodników otrzyma pamiątkowy medal, słodki poczęstunek. Formularz zapisów zostanie opublikowany w czwartek, 22 października o godzinie 12.00.

Niestety z uwagi na panujące obostrzenia w kraju, zawody sportowe odbędą się bez udziału publiczności.

Przypominamy, że rok temu udało się wspólnie pokonać 72 km i 450 m. Wśród Panów najlepszy okazał się Oskar Gawiński (2275m), zaś wśród Pań Maja Lęga (2225m). Najmłodszym zawodnikiem była siedmioletnia Karolina.