Nie ma to jak pobiegać. Tym bardziej, że biegów ostatnio jakoś mało, I Bieg Wierzbnów wstrzelił się idealnie! Pogoda dopisała, podobnie jak frekwencja i po krótkiej rozgrzewce biegacze wyruszyli w trasę.

Pierwszy na mecie zameldował się Patryk Bryłkowski, który dystans 8 km pokonał w czasie 29:08.10. Tuż za nim przybiegł Bartek Wojsław z czasem 29:48.57, a trzeci na mecie pojawił Się Darek Szczepanik z czasem 30:27.63. Wśród Pań pierwsza była Gosia Moczulska z czasem 33:56.14, druga Danuta Piskorowska z czasem 34:31.81, a trzecia Gosia Kułakowska z czasem 38:46.10. Na wszystkich uczestników biegu czekał pyszny poczęstunek, w tym makaron i ciasto, a po dekoracji zwycięzców odbyło się losowanie nagród wśród biegaczy.

Dobrze wiedzieć, że impreza ma być cykliczna i kolejna edycja powinna odbyć się w maju 2021 roku. Warto dodać, że wydarzenie otrzymało dofinansowanie przez Lokalną Grupę Działania „Szlakiem Granitu” w ramach operacji pod nazwą „Poznajemy i zachowujemy nasze dziedzictwo” i dlatego udział w biegu był bezpłatny.

Galeria zdjęć dostępna TUTAJ.