1 sierpnia Świdnicę odwiedził Adrian Danilewicz, zaproszony przez Świdnicką Grupę Biegową, aby poprowadzić wyjątkowy trening biegowy. Wydarzenie to odbyło się w ramach nowego pomysłu grupy organizowanego pod nazwą Trenuj z Mistrzem. Dlatego tego dnia na stadionie licznie stawili się biegacze, aby poznać kilka nowych sztuczek od mistrza.

Trening rozpoczął się zachwytem gościa nad naszym świdnickim stadionem, po czym biegacze przystąpili do rozgrzewki i rozciągania. Adrian Danilewicz pokazał następnie kilka ćwiczeń siłowych, dzięki którym każdy biegacz może poprawić swoje wyniki. A chwilę później zaskoczenie – mistrz podzielił uczestników na trzy drużyny i zaproponował zabawę w formie sztafety ze zmianą co 400 m. To był świetny pomysł, ponieważ choć każdy musiał dać z siebie wszystko, to zrobił to z uśmiechem, bo nie ma nic lepszego, niż zdrowa rywalizacja. Na zakończenie treningu Adrian Danilewicz zaproponował ćwiczenia z płotkami, które dla wielu biegaczy były wyjątkową nowością.

O Adrianie można by długo opowiadać. Urodzony we Wrocławiu, Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego, były lekkoatleta – średnio i długodystansowiec, reprezentant Polski, były członek kadry narodowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, oraz żołnierz zawodowy w stopniu starszego kaprala. Brązowy medalista Mistrzostw Europy Juniorów w 2005 roku w biegu na 1500 m, uczestnik Mistrzostw Świata juniorów w Grosseto w 2004 roku, Finalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy w 2007 roku, uczestnik światowych igrzysk wojskowych na 1500 m oraz w sztafecie 4 × 400 metrów w Hajdarabad w 2007 roku, brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów w 2007 roku w Poznaniu w biegu na 1500m, brązowy medalista w drużynowych Wojskowych Mistrzostwach Polski w Półmaratonie w Pile w 2010 roku, podsumowując – wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, reprezentant Polski i członek kadry olimpijskiej na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie 2008 roku. W biegu na 1500 osiągnął wynik 3:42,33 i był to najlepszy wynik w kraju w kategorii młodzieżowej w 2007 roku. Zwycięzca 66. Plebiscytu Gazety Wrocławskiej na Trenera Roku. Był także Trenerem Koordynatorem jednego z największych programów biegowych w Polsce “I Ty możesz zostać maratończykiem” w latach 2014-2018, a obecnie jest założycielem i trenerem projektu biegowego Adrian Danilewicz Group, trenerem w ogólnopolskim programie Biegam bo Lubię oraz wykładowcą na kierunku sport na studiach podyplomowych.

Kolejny trening cyklu Trenuj z Mistrzem odbędzie się 13 sierpnia o godzinie 18.00. Tym razem gościem Świdnickiej grupy Biegowej będzie Dariusz Kruczkowski, wielokrotny medalista z licznymi sukcesami sportowymi na arenie polskiej oraz międzynarodowej. Przypominamy, że treningi te są otwarte dla wszystkich i każdy może wziąć w nich udział.

Foto: Piotr Dębek (link do wszystkich zdjęć: TUTAJ)

Film: Krzysztof Słodkowski