W sobotę, choć żar lał się z nieba, świdniccy sportowcy z klubów m.in. Świdnicka Grupa Biegowa, Biegowa Świdnica, Hermes Klub Biegacza, Żelazna Świdnica, CrossBox74, Bike Center Ataksport Świdnica, Zarębski Team i Nexelo Team – przebiegli 100 km, przejechali na rowerze 100 km i przewiosłowali na ergometrze 100 km.

Akcja miała na celu uczczenie setnej rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II, ale także zebranie środków na zakup specjalistycznego wózka przystosowanego do uprawiania sportu przez osoby niepełnosprawne. Udało sie zebrać aż 5.497 zł!!!

Biegacze wystartowali już o 9:00 rano i biegli w sztafecie na 25 zmian po 4 kilometry az do godziny 19:00. Kolarze z kolei wyruszyli w trasę o godzinie 16:00 i przed 19:00 byli już na mecie. Także wiosłowanie udało się szybko zakończyć i wszyscy uczestnicy mogli wypocząć pod wiatą, schłodzić się nieco w cieniu i zjeść kiełbaskę z grilla. Przebieg imprezy odbywał się z poszanowaniem wszelkich zasad sanitarnych, ale trzeba również dodać, że przy ogromnym upale, tym bardziej więc brawa należą się dla wszystkich uczestników, ponieważ biegli nie tylko doświadczeni biegacze, którzy robili po kilkadziesiąt kilometrów, ale także dzieci z rodzicami. Niezależnie od wieku czy poziomu sportowego, na każego uczestnika czekały piękne medale i pamiątkowa koszulka.

Wielkie brawa za pomysł i organizację dla Wiesława Żurka.

Wszystkie zdjęcia z imprezy dostępne są TUTAJ.