Fundacja Wspierania Sportu “Łączy nas Football” postanowiła uczcić setną rocznicę urodzin patrona miasta, Św. Jana Pawła II, wyjątkowym wydarzeniem, włączając w swój projekt sportowe świdnickie stowarzyszenia: Świdnicką Grupę Biegową, Biegową Świdnicę, Żelazną Świdnicę. Będzie to bieg sztafetowy na dystansie 100 km, który odbędzie się dnia 8 sierpnia 2020 r. Tego samego dnia kolarze z Zarębski Team oraz Nexelo Team wyruszą w trasę 100 km. A wszystko to dla Marcina.

AKTUALIZACJA: START I META zostały przeniesione na OSiR Świdnica (pod wiatą)!

Start pierwszej sztafety o godzinie 9:00, a ostania sztafeta po przebiegnięciu setnego kilometra przybiegnie pod bosmanat około godziny 20:00. W czasie całego dnia podczas trwania imprezy będzie towarzyszyła również akcja charytatywna celem pozyskania środków na zakup sportowego wózka do biegania. Akcja zorganizowana przez Świdnicką Grupę Biegową we współpracy z klubem triathlonowym Żelazna Świdnica http://sport.swidnica.pl/swidnica-zbiera-na-wozek/ oraz na specjalistyczny rower dla niepełnosprawnego świdniczanina Marcina Kozubskiego. Marcin marzy o takim rowerze od kilku lat, ale niestety nie stać go na taki wydatek, stąd nasza inicjatywa.

W biegu może uczestniczyć każdy. Wpisowe na bieg, które przeznaczamy na wyżej wymieniony cel charytatywny to 20 zł. Za to każdy, który się przyłączy otrzyma koszulkę i piękny okolicznościowy medal. Dodatkowo każdy otrzyma cegiełkę, której numer weźmie udział w losowaniu bardzo atrakcyjnych nagród o godzinie 20, po zakończeniu biegu. Nagrodą główną jest wysokiej jakości smartfon, a także sprzęt sportowy, vouchery do znanych świdnickich restauracji oraz do gabinetów kosmetycznych.