W związku z pandemią koronawirusa, dnia 14 marca 2020 r. w Polsce oogłoszono stan zagrożenia epidemicznego, a od 20 marca – stan epidemii. Zamknięto obiekty sportowe, odwołano rozgrywki ligowe oraz cykliczne wydarzenia sportowe takie jak Świdnickie Czwartki Lekkoatletyczne. Nie odbyło się również wiele zaplanowanych na ten rok imprez. Sprawdziliśmy, czy jest szansa, że zostaną zorganizowane w późniejszym terminie.

3. Marconi Indoor Triathlon Świdnica –  jest to pierwsza impreza, która odczuła skutki pandemii. Pierwotnie miała się odbyć 4 kwietnia 2020 r., jednak decyzją organizatora z dnia 19 marca 2020 r. została przeniesiona na listopad. Szczegółową datę zapewne poznamy wkrótce.

Komunikat organizatora: “Marconi Indoor Triathlon Świdnica miał być przetarciem przed sezonem triathlonowym, no cóż… odbędzie się na zakończenie sezonu. Zawody przenosimy na listopad”.

48. Rajd Świdnicki – Krause – ogólnopolskie wydarzenie miało się odbyć w dniach 17-19 kwietnia 2020 r. Jednak dnia 25 marca 2020 r. Polski Związek Motorowy zmienił termin rozegrania rajdu na dni 17-19 lipca 2020 r. Ostatecznie jednak i ta data uległa zmianie i obecnie rajd zaplanowany jest na 2-4 października 2020 r.

Komunikat organizatora:Drodzy zawodnicy, dziennikarze, kibice i miłośnicy rajdów samochodowych – wracamy do gry! Napływają do nas coraz lepsze informacje dotyczące tegorocznego Rajdu Świdnickiego – KRAUSE. Epidemia ustępuje, luzowane są dotychczasowe restrykcje, a odmrażanie sportu pozwala nam bardziej optymistycznie spoglądać w przyszłość. Jesteśmy pełni pozytywnej energii i mocno pracujemy nad organizacją 48. Rajdu Świdnickiego – KRAUSE w nowym terminie 2-4 października 2020. W Świdnicy zobaczymy zawodników uczestniczących w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, a także w Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski”

2. Duathlon Świdnica – pierwotnie miał się odbyć 17 maja 2020 r. Organizator zobowiązał się poinformować zapisanych uczestników o nowym terminie zawodów do dnia 15 czerwca 2020 r., więc czekamy na informacje.

Komunikat organizatora: “Jak już pewnie się od jakiegoś czasu domyślacie, z powodu panującej pandemii Covid-19 jesteśmy zmuszeni potwierdzić, że zawody Marconi Duathlon Świdnica, w dniu 18 maja, się nie odbędą. Obecnie prowadzimy rozmowy dotyczące nowego terminu i na dziś dzień rozważamy trzy scenariusze, które są jednak zależne głównie od rozwoju panującej pandemii, a informowanie dziś o jakiej konkretnej dacie wydaje nam się bez większego sensu, gdyż nikt nie jest w stanie przewidzieć co się wydarzy.

Co do rozważanych opcji to rozważamy: termin letni (druga połowa sierpnia), albo jesienny (druga połowa września), albo przełożenie całych zawodów na 2021 rok. To tak w dużym skrócie. Skupiamy się na tym jak rozwinie się obecna, trudna dla nas wszystkich sytuacja i postaramy się dostarczyć Wam wszelkich informacji i poinformować o decyzjach do 15 czerwca 2020 r. Zdajemy sobie sprawę, że z powodu wyżej wspomnianych, nieprzewidzianych wydarzeń, każda z podjętych decyzji może być dla części Was zawodników rozczarowaniem. Dla nas organizatorów jest to szczególnie trudny okres i na razie nie potrafimy nic bardziej konkretnego powiedzieć, a naszym głównym celem jest przetrwać ten okres aby w przyszłości utrzymać organizację zawodów Marconi Duathlon Świdnica”.

5. Aktywni 24 – impreza miała odbyć się w dniach 23 i 24 kwietnia 2020 r., jednakże bicie rekordu będzie musiało poczekać.

Komunikat organizatora: Szanowni AKTYWNI 24! W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną itd. jesteśmy zmuszeni odwołać naszą akcję zaplanowaną na 23-24 maja. Nie składamy jednak broni! Czekamy na rozwój sytuacji i nowych możliwości. Jednym z pomysłów jest organizacja wydarzenia po wakacjach. Rozmyślamy także opcję wydarzenia w formie zdalnej… ale wolelibyśmy spotkać się w „normalnych” warunkach. Nie pozostaje nic innego jak skupić się na trenowaniu.  Do zobaczenia!”.

3. Dabro Bau Furia Świdnicka – coś dla fanów ekstremalnych doznań. Pierwotnie impreza zaplanowana była na 20 czerwca, ostatecznie została przeniesiona na 5 września. 

4. Bieg Budzika – rodzinny i charytatywny koniec czerwca niestety w tym roku nie odbędzie się. Organizator postanowił, że charakter wydarzenia – które ma zapewniać przede wszystkim wspólną zabawę i integrację – w obecnie panujących warunkach nie jest ono możliwe do przeprowadzenia.

Komunikat organizatora: “Tegoroczna IV edycja biegu Budzik w PiDżamie nie odbędzie się !! Wszystkie osoby, które zapisały się na bieg i dokonały opłaty, mogą: przepisać pakiet na przyszły rok, otrzymać zwrot opłaty za bieg. Od dziś mocno odmrożono wiele imprez i działalności, jednak JA jako prezes Stowarzyszenia Budzik i organizator wydarzenia nie decyduję się na organizację festynu i biegu charytatywnego w tak obostrzonych warunkach. Budzik to przede wszystkim impreza rodzinna z celem charytatywnym. ma być miło, radośnie, rodzinnie i sportowo. Nie wyobrażam sobie wybierać, kto z Państwa miałby wejść na imprezę lub wyjść z powodu ograniczenia. Budzik powróci w przyszłym roku ze zdwojoną siłą, kiedy my jako organizatorzy będziemy spokojni, a Państwo jako uczestnicy – bezpieczni”.