Aż 125 dzieci od najmłodszych maluchów po rocznik 2005 stawiło się dziś na reaktywowanym przez Świdnicką Grupę Biegową, OSiR Świdnica, LZS Świdnica i Urząd Miasta w Świdnicy czwartku lekkoatletycznym. Każdy mierzył się z dystansem odpowiednim do swojego wieku od 60 m do 1200 m. Dla pierwszej trójki były drobne upominki od firm Jako i Matex, ale cała idea czwartków polega na serii biegów, raz w miesiącu, i dopiero po zaliczeniu minimum trzech zdobywa się medal.

Wczorajsza frekwencja Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych pozytywnie nas zaskoczyła” mówi Jacek Gołębiewski ze Świdnickiej Grupy Biegowej – “Nie spodziewaliśmy się na pierwszym spotkaniu tylu dzieciaków, ale jest to dla nas informacja, że jest zapotrzebowanie na tego typu działania. Społeczeństwo jest coraz bardziej świadome tego, że musimy żyć aktywnie. Myślę, że pierwsze spotkanie wypadło nieźle, chociaż jest kilka rzeczy, które musimy jeszcze udoskonalić. Głęboko wierzę, że nasze Czwartki na stałe zagoszczą w naszym mieście i będą przyciągać coraz większą rzeszę młodych ludzi“.

To była świetna zabawa, były uśmiechy i łzy, emocje i doping, niesamowita walka do ostatnich metrów. Wierzyliśmy w naszą młodzież i już dziś wiemy, że w przyszłym miesiącu, 3 października, będzie Was o wiele więcej. Brawa dla wszystkich uczestników, bo każdy dziś wygrał!!! Sport to zdrowie, a bieganie to jedna z prostszych form jego uprawiania.

Terminy kolejnych spotkań: czwartek – 03.10.2019, czwartek – 07.11.2019, czwartek – 05.12.2019 – finał cyklu; czwartek – 05.03.2020, czwartek – 02.04.2020, czwartek – 07.05.2020, czwartek – 04.06.2020 – finał cyklu. Początek zawsze o godzinie 17.00 (zapisy). Start zawodów o 17.30. Czwartki Lekkoatletyczne będą odbywały się bez względu na warunki atmosferyczne. W okresie zimowym i w chłodne dni dostępna będzie szatnia na piętrze lodowiska. Dzieci do 12. roku życia muszą być w obecności rodzica lub opiekuna prawnego w momencie weryfikacji i odbioru numeru startowego oraz podczas i po biegu. Dzieci starsze (powyżej 12 lat) zobowiązane są do posiadania pisemnej zgody rodzica na bieg. Weryfikacja dzieci szkolnych odbywać się będzie za okazaniem legitymacji szkolnej lub innego dokumentu ze zdjęciem.

Przypomnijmy tylko, że świdnickie czwartki lekkoatletyczne to już nasza miejska tradycja, zapoczątkowana przez m.in. Jana Masłowskiego i Wiesława Kułakowskiego. Przez wiele lat nieco odeszła w zapomnienie, na szczęście udało się tę ideę reaktywować i miejmy nadzieję będzie się rozwijać także na pozostałe dyscypliny lekkiej atletyki.