35 kobiet i 64 mężczyzn po raz szósty mierzyło się z Biegiem na Wieżę Ratuszową. Zawody polegają na przebiegnięciu wokół świdnickiego Rynku i następnie na śmiałków czekają 222 schody na sam szczyt wieży. Zadanie niełatwe, ale piękny medal skusił wielu, w tym także osoby spoza naszego miasta.

Pierwsza na szczyt spośród Pan wbiegła Aneta Pęczar, ustanawiając jednocześnie nowy rekord kobiet – 2:28,78. Z panów najszybszy okazał się Mateusz Zalewski z czasem 2:01,11. Dla pierwszych nalepszych trójek czekały puchary, a dla najlepszych piątek, najmłodszych i najstarszych uczestników wspaniałe upominki. Udział w bigu, jak co roku, był bezpłatny.

Wyniki Pań:

1. Aneta Pęczar – 2:28,110

2. Katarzyna Budziszewska – 2:34,053

3. Justyna Wołowicz – 2:50,422

4. Małgorzata Kułakowska – 3:06,296

5. Aleksandra Sikora – 3:11,296

6. Unisława Tomaszek – 3:14

7. Marlena Kutyło – 3:15,546

8. Aurelia Nowakowska – 3:18,428

9. Klaudia Grabowska – 3:23,414

10. Justyna Curyl – 3:24,613

11. Katarzyna Romek – 3:28,269

12. Patrycja Larecka – 3:28,489

13. Weronika Romek – 3:28,906

14. Alina Kałużny – 3:28,987

15. Katarzyna Hyrlik – 3:36,150

16. Aleksandra Ziębicka – 3:36,748

17. Ewelina Baranowska – 3:36,804

18. Małgorzata Kmiecik – 3:42,018

19. Magdalena Werner – 3:47,637

20. Dominika Irla – 3:47,832

21. Lena Rogozińska – 3:52,854

22. Alicja Korczyńska- 3:53,643

23.Karolina Miecznikiewicz – 3:54,573

24. Joanna Dudziak – 3:59,956

25. Magdalena Nowal – 4:03,905

26. Ewa Szczepańska – 4:05,296

27. Małgorzata Bitner – 4:10,089

28. Sylwia Komorowska – 4:15,937

29. Irena Janiszewska – 4:18,460

30. Martyna Gołębiewska – 4:21,441

31. Lena Kaśkiewicz – 4:26,616

32. Wiktora Jabłońska – 4:27,458

33. Martyna Gołębiewska – 5:13,248

34. Izabella Głowacka – 5:32,800

35. Urszula Jarecka – 5:47,114

Wyniki Panów:

1. Mateusz Zalewski – 2:01,110

2. Mateusz Ślepokura – 2:01,935

3. Łukasz Brańka – 2:03,786

4. Konrad Dzierżoniowski – 2:05,128

5. Adrian Bednarski – 2:07,265

6. Adam Wierzyk – 2:10,949

7. Krystian Walewski – 2:12,171

8. Jakub Szczypiński – 2:13,240

9. Konrad Nowak – 2:14,835

10. Elefterios Burlidis – 2:16,089

11. Michał Szklarz – 2:16,838

12. Łukasz Dmytrowski – 2:16,838

13. Karol Walifnowski – 2:17,085

14. Tomasz Tomikowski – 2:18,450

15. Stefan Kozioł – 2:21,792

16. Tomasz Ficek – 2:23,083

17. Jacek Gołębiewski – 2:24,674

18. Ireneusz Kordylak – 2:24,711

19. Marek Patalon – 2:25,042

20. Dariusz Szczepanik – 2:25,422

21. Grzegorz Piotrowski – 2:26,168

22. Sebastian Kosyl – 2:27,365

23. Marcin Gołąb – 2:27,777

24. Robert Osowski – 2:28,028

25. Damian Cabaj – 2:28,107

26. Mirosław Patyk – 2:29,403

27. Damian Pawłowski – 2:29,586

28. Arkadiusz Jeżewski – 2:29,966

29. Michał Margasińki – 2:29,978

30. Wojciech Kałużny – 2:30,420

31. Andrzej Bryczkowski – 2:37,671

32. Paweł Babisz -2:37,950

33. Przemysław Bitner – 2:41,182

34. Mariusz Myszka – 2:41,475

35. Dariusz Sidoruk – 2:42,061

36. Paweł Kozioł – 2:43,172

37. Michał Bereśniewicz – 2:43,372

38. Marcin Hołyst – 2:45,034

39. Zygmut Lubaski – 2:45,045

40. Tomasz Pietrzyk – 2:46,695

41. Tomasz Kolon – 2:47,744

42. Rafał Szmeiter – 2:48,170

43. Radosław Niezgoda – 2:51,922

44. Łukasz Korczyński – 02:53,716

45. Waldemar Zarychta – 2:53,849

46. Przemysław Więcej – 2:53,867

47. Dariusz Szydłowski – 2:53,988

48. Artur Pacek – 2:59,877

49. Damian Hyrlik – 3:02,660

50. Łukasz Wrona – 3:07,217

51. Adam Pieczka – 3:07,639

52. Arkadiusz Gołów – 3:08,840

53. Kacper Baranowski – 3:10,7347

54. Michał Rogowski – 3:12,527

55. Piotr Rzepecki – 3:16,964

56. Tomasz Kaśkiewicz – 3:25,811

57. Grzegorz Trzebski – 3:26,713

58. Radosław Czerniak – 3:26,783

59. Paweł Filipowicz – 3:27,198

60. Tomasz Retecki – 3:29,151

61. Dariusz Sieńko – 3:31,769

62. Wiesław Żurek – 3:37,143

63. Dawid Szydłowski – 3:45,267

64. Leszek Rogowski – 5:32,922

Wszystkim serdecznie gratulujemy!