Tradycyjnie początek sezonu tenisowego na świdnickich kortach rozpoczyna turniej pamięci wielkiego propagatora białego sportu Bogdana Szymańskiego. Już po raz siódmy 16 czerwca odbył się memoriał poświęcony popularnemu ‘Szymonowi’. Turniej corocznie gromadzi przyjaciół, znajomych i uczniów Bogdana Szymańskiego, którzy nie tylko w nim uczestniczą czynnie ale też kibicują grającym.

W oficjalnym otwarciu imprezy wzięła udział żona pani Małgorzata Szymańska w asyście wiceprezydenta Świdnicy pana Jerzego Żądło, pana Jana Czałkiewicza p.o. dyrektora z OSIR Świdnica i radnego miejskiego pana Wiesława Żurka. Impreza podzielona jest tradycyjnie na dwie kategorie. W grach singlowych rywalizuje 8 najlepszych zawodników z aktualnego rankingu rozgrywek. Deble są rozlosowywane wśród zgłoszonych w dniu imprezy zawodników. Obok rywalizacji memoriał miał zawsze charakter dobrej zabawy, która kończy się wspólnym grillem.

W singlach od początku turnieju było dwóch faworytów do zwycięstwa, którzy ostatecznie spotkali się w finale. Zwycięzcą okazał się Sebastian Kalemba, który pokonał w dwóch setach 6-3 i 6-2 Michała Kozłowskiego. Na trzecim miejscu ex aequo uplasowali się Dariusz Pytel i Bartosz Różycki. Gry deblowe przyniosły więcej emocji zwłaszcza w końcowej fazie rozgrywek. W meczach o miejsca na podium przez chwilę przeszkodził nam krótki deszcz. Po półgodzinnej przerwie dokończono trzy mecze finałowe. W spotkaniu o trzecie miejsce prowadzący do przerwy 2-0 Andrzej Pawłowski i Piotr Krzyżanowski ulegli 3-6 parze Dariusz Sztuka i Józef Baziak.

W ścisłym finale spotkały się rodzinne duety Piotr Janaszek i Szymon Janaszek przeciwko Joannie Baziak i Dorianowi Baziakowi. Tu również przed opadami deszczu było 2-0 dla pary Janaszków. Po wznowieniu gier sytuacja się odwróciła i na prowadzenie wyszli Baziakowie. Ostatecznie dopiero w tie-breaku zwycięstwo zapewnili sobie Piotr i Szymon Janaszkowie.

Na zakończenie najlepszym czterem singlistom i deblistom wręczono talony na sprzęt sportowy ufundowane przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Każdy z uczestników otrzymał też drobne nagrody sportowe przekazane przez firmę Jako oraz fundację ‘Łączy nas football’. Nad sprawnym przeprowadzeniem całości imprezy czuwali Waldemar Kurek z OSIR Świdnica oraz Stanisław Seweryn z Tenis Fan Klubu.

Klasyfikacja singlowa:

 1. Sebastian Kalemba
 2. Michał Kozłowski
 3. Dariusz Pytel
 4. Bartosz Różycki
 5. Roman Kuc
 6. Norbert Kuraciński
 7. Waldemar Dziewisz
 8. Mariusz Misiek

Klasyfikacja debli:

 1. Piotr Janaszek i Szymon Janaszek
 2. Joanna Baziak i Dorian Baziak
 3. Dariusz Sztuka i Józef Baziak
 4. Andrzej Pawłowski i Piotr Krzyżanowski
 5. Paweł Zieliński i Małgorzata Misiek
 6. Marek Orzechowski i Krzysztof Łabuz
 7. Jacek Orzechowski i Krzysztof Rosiak
 8. Krzysztof Waszkiewicz i Elżbieta Orzechowska
 9. Adam Schienke i Marek Lis
 10. Piotr Baziak i Dariusz Raczykowski

Fotorelacja: Waldi Kurek