W minioną sobotę w Świdnicy miały miejsce drugie warsztaty akwarelowe, organizowane w ramach projektu „Młodzi zdolni”. Uczestnicy przekonali się, jak połączyć spontaniczność malarskiej plamy z precyzją rysunku, odkrywając nową technikę artystyczną. Zajęcia odbyły się pod okiem doświadczonej akwarelistki Anny Maciejewskiej, a ich efektem były wspaniałe prace przedstawiające świdnicki rynek. To wydarzenie nie tylko rozwija młodych artystów, ale także wzbogaca lokalną kulturę.
Uczniowie rozpoczęli warsztaty od malowania tła w jesiennych barwach, co stworzyło piękne podstawy do dalszej twórczości. Po nałożeniu kolorów, przyszedł czas na szkicowanie charakterystycznych fragmentów świdnickiego rynku. Dzięki wskazówkom prowadzącej, uczestnicy mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności i wyrażania swojej kreatywności na płótnie. Po zakończeniu zajęć powstały liczne prace pokazujące barwne kamienice, które wzbudziły wiele emocji.
Efekty warsztatów będzie można podziwiać na wystawie organizowanej w Filii nr 2, której wernisaż odbył się 13 października o godzinie 12:00. Wystawa promująca talent młodych artystów będzie dostępna przez cały miesiąc, zachęcając mieszkańców Świdnicy do odwiedzenia tego kreatywnego wydarzenia. Projekt „Młodzi zdolni” jest wspierany finansowo przez Ministerstwo Edukacji w ramach programu „Nasze tradycje”, co podkreśla znaczenie działań kulturalnych w regionie.
Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy
Oceń: Przeżyj artystyczne chwile – drugie warsztaty akwarelowe w Świdnicy
Zobacz Także