W ostatnim czasie coraz więcej osób pada ofiarą cyberprzestępców, którzy wykorzystują różnorodne metody do kradzieży danych. Kampania „Bankowcy dla CyberEdukacji” zwraca szczególną uwagę na zagrożenia związane z instalowaniem nieznanego oprogramowania. Przykłady oszustw są powszechne, a kluczowym przesłaniem pozostaje ostrożność w sieci. Warto wiedzieć, jak chronić się przed cyberatakami i unikać pułapek, które mogą prowadzić do kradzieży danych.
W ramach kampanii, Katarzyna Skrzynecka ostrzegła przed niebezpieczeństwami płynącymi z wiadomości SMS, które zachęcają do pobrania aplikacji w celu uregulowania rzekomej dopłaty. Tego typu wiadomości są często próbami uzyskania dostępu do urządzeń mobilnych użytkowników, a w efekcie do zainstalowania złośliwego oprogramowania. Warto pamiętać, aby nie klikać w podejrzane linki i nie instalować aplikacji z niezweryfikowanych źródeł, ponieważ to może jeden z kroków do utraty prywatności.
Podczas kampanii „Bankowcy dla CyberEdukacji” promowane są także kwestie związane z ochroną danych w internecie. Użytkownicy są zachęcani do instalacji aplikacji jedynie z oficjalnych źródeł oraz do posiadania programów antywirusowych. Współpraca Związku Banków Polskich, Fundacji Warszawski Instytut Bankowości oraz Policji ma za zadanie podnieść świadomość na temat cyberzagrożeń. Kluczowe dla bezpieczeństwa w sieci jest informowanie o metodach działania cyberprzestępców oraz przygotowanie użytkowników na potencjalne ataki.
Źródło: Policja Świdnica
Oceń: Cyberprzestępcy w akcji – bądź czujny na złośliwe oprogramowanie
Zobacz Także