Aktualności

Cała idea zaczęła się rok temu - podkreślił kierownik wyprawy, Andrzej Sawicki, ale co również podkreślił, mają zamiar ją kontynuować. Niegdyś samotnie przeszedł zimą główny szlak sudecki, dziś kilkuosobową ekipą planują wspiąć się zimą na Kazbek w Gruzji. Połączenie pasji z pomaganiem, pokazywaniem, że można pokonywać swoje słabości, zdobywać więcej, to coś, co kieruje uczestnikami wyprawy.

Szykuje się niezła zimowa, górska gratka! Pięciu śmiałków, w tym dwóch świdniczan - Andrzej Sawicki pełniący jednocześnie funkcję kierownika i organizatora oraz Marcin Walewski - pracownik Państwowej Straży Pożarnej oraz Starszy Ratownik Wysokościowy - zamierza w marcu zdobyć najwyższy szczyt Gruzji - Kazbek (5.033 m n.p.m.). Dodać trzeba, że temperatura na szczycie osiaga w tym czasie nawet do -50 stopni Celsjusza.

Świdnickim Biegiem Noworocznym ZUPBADURA rozpoczęliśmy nowy sezon biegowy w Świdnicy. Ale nie tylko sezon jest nowy: nowa była trasa, nowa sceneria, nowy dystans i nowy organizator - Świdnicka Grupa Biegowa. Nowością nie była mroźna temperatura, ale na pewno była sporym zaskoczeniem, albowiem przez kilka ostatnich dni było raczej wiosennie. Atmosfera była jednak zbyt gorąca, żeby się tym przejmować!

Licznie zgromadzeni w niedzielę na Hali Sportowej SP nr 1 na Zawiszowie kibice, fani piłki nożnej, ale nie tylko, byli świadkami świetnego sportowego wydarzenia, zabawy oraz - co najważniejsze - włączyli się w pomoc trójce dzieci - Krystianowi ze Świdnicy, Lili z Lubina oraz Łukaszowi z Poznania.

To już w najbliższą niedzielę w hali sportowej na Osiedlu Zawiszów rozegrany zostanie VI Charytatywny Turniej Piłki Nożnej. Kolejny już raz do Świdnicy zawita spora grupa znanych, byłych i obecnych polskich piłkarzy. Wśród nich zobaczymy m.in. Arka Piecha, Janusza Gola, Bartosza Rymaniaka, Błażeja Augustyna i wielu innych, także zawodników pierwszego zespołu Zagłębia Lubin.

Spotkaniem przym kominku biegacze zakończyli rok 2017. Podsumowanie, przygotowane przez Świdnicką Grupę Biegową, prezentowało i film i sporo liczb, ale także multum podziękowań, prezentów i .. słodki tort !

Świdnicki basen od dawna nie przeżywał takiego oblężenia - dwadzieścia cztery kluby, 348 zawodników na starcie - tak można podsumować II Neptun International Swimming Meeting, który miał miejsce 16 grudnia 2017 r. 

Sportowcy już po raz siódmy spotkali się na świdnickim OSIRze, aby wspólnie kolędować i podsumować odchodzący rok 2017. Przy kolędach, ognisku, kiełbaskach i barszczyku była okazja do porozmawiania i złożenia sobie życzeń. 

 

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń