Aktualności

Prawie pół tysiąca kobiet oraz kilku mężczyzn pobiegło w trzeciej edycji Biegu Kobiet, która w tym roku miała kolor niebieski. Trasa wokół zalewu liczyła prawie 6 km, znalazło się w tym kilka podbiegów, ale wszyscy sobie z nią poradzili. I choć tym biegu najważniejsza jest aktywność oraz profilaktya antynowotworowa, to jednak każdy chciał dać z siebie jak najwięcej i pobiec jak najszybciej.

 

 

Nikt nie mówił, że będzie lekko, ale mimo wszystko udało się! W weekend Świdnica ustanowiła nowy rekord Polski w 24godzinnej jeździe na rowerze stacjonarnym, nowy rekord Polski w 24godzinnym biegu na bieżni mechanicznej oraz rekord Świdnicy na ergometrze. Jednocześnie pokonała swoje własne wyniki z zeszłego roku pokazując, że dla sportowców nie ma rzeczy niemożliwych.

 

Rekreacyjny bieg wokół zalewu Witoszówka, rodzinne zawody kajakowe, a na dokładkę mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. To wszystko już w niedzielę, 20 maja na terenie przy Bosmanacie. Na Festyn Rodzinno-Sportowego „Jan Paweł II papieżem sportowców” zaprasza Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy z Urzędem Miejskim w Świdnicy i Świdnickim Ośrodkiem Kultury. 

Ze znakomitym wynikiem i całą masą fantastycznych wspomnień wrócili młodzi piłkarze kategorii U 10 Gryfa Świdnica z ogólnopolskiego finału prestiżowego turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarka. Drużyna trenera Janusza Masnego zajęła świetne piąte miejsce, a jedynymi drużynami, które pokonały świdniczan byli finaliści turnieju – Akademia Młodych Orłów Rzeszów i Akademia Piotra Resisa Poznań.

Niezwykle widowiskowo zapowiada się 52. Rajd Dolnośląski - Hotel Zieleniec, który odbędzie się w dniach 18-20 maja 2018 r. Zawody organizowane przez Automobilklub Ziemi Kłodzkiej swoją bazę będą miały w Dusznikach – Zdroju (Zieleniec). Na trasie pojawi się cała czołówka Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz plejada aut historycznych, łącznie ok. 80 załóg. Harmonogram zakłada 11 spektakularnych odcinków specjalnych, wśród których, kluczowy punkt stanowi obiekt Duszniki Arena. Po latach przerwy do rywalizacji powraca także kultowy odcinek Złoty Stok.

Rajd Świdnicki Krause zawsze dostarcza nam niesamowitych emocji i nie inaczej było w tym roku. Bardzo nam się podobał długi i ciekawy odcinek prowadzący przez nasze miasto, który przyciągnął multum kibiców. Nie inaczej było także na walimskich patelniach, a pogoda do oglądania mistrzów w szybkiej jeździe była wręcz idealna. Jednak wszystko co dobre, szybko się kończy i w niedzielę rozstaliśmy się z rajdowcami, ale w wielkim stylu. Były brawa, puchary i dużo radości!

 

Bieg na orientację to jedna z dyscyplin nieolimpijskich rozgrywanych podczas igrzysk – znanych już wszystkim świdniczanom – The World Games. Dziś mieliśmy okazję spróbować tej dyscypliny i przyznamy, że bardzo nam się podoba! Wystartować mógł każdy, ale poziomy trudności były różne! Bieg wcale nie należy do łatwych, jednak wszyscy świetnie sobie poradzili, a przede wszystkim - dobrze bawili. A na zakończenie na wszystkich czekała kiełbaska i prawdziwe ognisko, dzięki czemu poczuliśmy ducha harcerskich imprez!

 

Pierwszy triathlon w Świdnicy pokazał, że Świdnica potrafi - potrafi wpaść na świetny pomysł, potrafi perfekcyjnie zorganizować imprezę sportową na wysokim poziomie i potrafi pływać, jeździć na rowerze, a potem jeszcze biegać, a do tego wszystkiego zrobić z tego fantastycznego wydarzenia relację live konkurującą z tymi na Eurosport !!! Wielkie brawa należą się wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wydarzenia, jak również ogromne gratulacje dla wszystkich uczestników, bo nie było łatwo, oj nie było, ale medal i duma z siebie czekała na każdego ! 

Najbliższe wydarzenia

03 Cze 2018 08:00
03 Cze 2018 17:00
Memoriał Bogdana Szymańskiego
Korty Osir, Świdnica
05 Cze 2018 08:00
05 Cze 2018 17:00
Świdnicki Test Przedszkolaka
Lodowisko OSIR, Świdnica
10 Cze 2018 08:00
10 Cze 2018 17:00
Turniej Tańca Towarzyskiego
Hala Sportowa, ul. Galla Anonima 1, Świdnica
10 Cze 2018 08:00
10 Cze 2018 18:00
Piknik sportowy
OSiR, ul. Śląska, Świdnica
10 Cze 2018 08:00
10 Cze 2018 17:00
I Turniej Piłki Plażowej Świdnica gra na piachu
OSiR, ul. Śląska, Świdnica
17 Cze 2018 08:00
17 Cze 2018 17:00
Turniej Siatkówki Plażowej
OSiR, ul. Śląska, Świdnica