Aktualności

Świdnicką tradycją jest już sierpniowa szkółka tenisa ziemnego dla dzieci. Organizowana co roku przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przyciąga wielu chętnych młodych tenisistów. W tym roku rusza już 2 sierpnia.

Jeziora Mazurskie są mekką dla żeglarzy i co roku przyciągają wielu turystów, których kuszą malownicze zachody słońca i chęć przygody. O tym, jak bezpiecznie wypocząć na jachcie, rozmawiamy z Joanną Kiczką, która jest jachtowym sternikiem morskim, instruktorem obozów żeglarskich na Mazurach, a po mazurskich jeziorach pływa od ponad 30 lat.

W niedzielę odbył się pierwszy Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej w Świdnicy. Zainteresowanie było ogromne - 24 pary męskie oraz 6 żeńskich spełniło oczekiwania organizatora Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dość wskazać, że w finale mężczyzn spotkały się pary z Legnicy, a w finale kobiet naprzeciw Pań ze Świdnicy stanęły Panie z Wrocławia.

O tym jak bezpiecznie dla siebie i innych korzystać z basenu oraz co zrobić w sytuacji zagrożenia, opowiedział nam ratownik wodny, wieloletni pracowników świdnickich basenów odkrytych.

 

Dziś o godzinie 9 rano wystartowały Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. W ciągu ostatnich ośmiu lat, aż pięciokrotnie Mistrzostwa Polski były rozgrywane na szosach Dolnego Śląska. Tym razem zawitały do naszego miasta, albowiem ukształtowanie terenu jest bardzo zbliżone do tego, które kolarze zastaną na olimpiadzie w Rio de Janeiro. Nie bez znaczenia było również to, że w Świdnicy jest Szkoła Mistrzostwa Sportowego o profilu kolarskim, której absolwentem jest sam Rafał Majka.

My wiemy, że ze Świdnicy pochodzi wielu znakomitych sportowców, którzy rozsławiają nasze miasto w całej Polsce. Do takich sportowców należy również Jagoda Oses, która gra w koszykówkę w pierwszoligowym zespole ŁKS SMS Łódź. To w tym zespole w sezonie 2015/2016 zdobyła 273 punkty i spędziła ponad 860 minut na boisku. A nam powiedziała, jak duma pomaga osiągać sportowe szczyty.

Program "Mali wspaniali" jest to projekt przygotowany przez Wrocławski Komitet Organizacyjny The World Games 2017, którego zadaniem jest promocja aktywności fizycznej wśród przedszkolaków. Twarzą programu została Anna Lewandowska, ambasadorka The World Games 2017, a patronem programu jest Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Co ciekawe, program ten realizowany jest również w Świdnicy i to przez Sportowy klub Taekwon-do Tiger. Jego koordynatorem został sam Mistrz Europy, Tomasz Bohuszewicz.

Na memoriale Bogdana Szymańskiego nie zabrakło elity świdnickiego tenisa. Co prawda, na horyzoncie widniały ciemne chmury, ale szczęśliwie ominęły korty tenisowe. Na wszystich uczestników czekała więc nie tylko świetna zabawa i super pogoda, ale i pyszny obiad w Hotelu Sportowym.

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń