Aktualności

 

Sześciu świdnickich zawodników Sportowego Klubu Taekwon-do „Tiger”  zdobyło 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe medale na Mistrzostwach Polski w Oleśnicy, które odbył się sobotę 23 kwietnia. Najlepiej ze świdnickich Tygrysów zaprezentowała się Daniela Kałużyńska, która zdobyła dwa złote medale w walkach przerywanych i technikach specjalnych oraz brązowy medal w walkach ciągłych.

Coś nam się wydaje, że za rok będzie trzecia edycja festiwalu balonów! To wspaniałe wydarzenie przyciągneło tłumy ciekawskich, a organizacja wydarzenia odbyła się na najwyższym poziomie. Nam udało się uniknąć korków i bez większych problemów zaparkować, a następnie korzystać ze wszystkich atrakcji. Dla tych dużych, i dla tych małych :) Ale, szkoda słów - zobaczcie sami!

W tym roku ruszył pilotażowy program budżetu obywatelskiego dla inicjatyw sportowych i turystycznych pod nazwą „Aktywny Dolny Śląsk”. Jak Aktywny, i to cały Dolny Śląsk, to jesteśmy jak najbardziej za!

 

Kilka dni temu widzieliśmy latający nad miastem balon i jesteśmy pewni, że były to treningi przed festiwalem w Krzyżowej. Kto był w zeszłym roku ten wie, że to nie lada gratka dla fanów lotów, baloniarzy, ale i świetna zabawa dla całych rodzin. To jak, będziecie?

Nie da się ukryć, że bieganie jest sportem najłatwiejszym do uprawiania - nie potrzeba całej drużyny, nie trzeba płacić za salę gimnastyczną, tak naprawdę nie potrzeba nawet za dużo sprzętu. Wystarczą dobre buty i dobre chęci. I każdy sam wyznacza sobie dystans, który może pokonać. Nie wszyscy są w stanie przebiec maraton czy choćby półmaraton, ale na pewno każdy poradzi sobie z 5 km. I chyba z tego założenia wychodzi Świdnicki Klub Biegacza "Hermes", organizując wielkie biegowe Grand Prix 2016.

Tomasz Bohuszewicz ma 29 lat, od urodzenia mieszka w Świdnicy. I osiąga szczyty w dyscyplinie Taekwon-do ITF, w której posiada 3 stopień mistrzowski (3 DAN), ale także - choć pewnie niewielu z Was wie - realizuje się w kickboxingu. W trakcie studiów na Politechnice Wrocławskiej reprezentował uczelnię właśnie w tej dyscyplinie sportowej. A mimo, że ukończył Zarządzanie i Marketing, to jednak zawodowo związany jest ze Sportowym Klubem Taekwon-do „Tiger”. Od 2015 roku jest głównym koordynatorem SKT „Tiger” w Świdnicy.

Już za tydzień 11 kwietnia 2016 r. rusza głosowanie na projekty w ramach Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego. Głosować można tradycyjnie w lokalu, korespondencyjnie lub za pośednictwem internetu. Każdy z Was wybiera, na który projekt chce oddać swój głos, jednak strona Świdnicki Sport, Rekreacja, Turystyka i Wypoczynek przygotowało zestawienie wszystkich projektów sportowych. Jako Aktywna Świdnica oczywiście zachęcamy Was do głosowania na te, które gwarantują nam możliwość aktywnego spędzenia czasu w swpoim mieście. Ze wszystkimi projektami warto zapoznać się na stronie https://www.glosuj.swidnica.pl/projekty.

Przed nami wielkie sportowe rajdowe emocje, na które czekamy cały rok - po raz 44 odbędzie się Rajd Świdnicki Krause. Rajd jest pierwszą tegoroczną rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i zawsze gwarantuje niesamowite emocje.

Najbliższe wydarzenia

29 Wrz 2017
01 Paź 2017
Puchar Polski w Siatkówce Kobiet
Hala Sportowa, ul.Gala Anonima 1, Zawiszów, Świdnica
30 Wrz 2017 10:00
01 Paź 2017 14:00
XI Międzynarodowy Turniej Bokserski
Galeria Świdnicka
30 Wrz 2017 16:00
30 Wrz 2017 18:00
I Świdnicki Festiwal Kolorów
Zalew Witoszówka, Świdnica
01 Paź 2017
01 Paź 2017
II Żarowskie Biegi Strefowe
Żarów