Kolejnym gościem, który odwiedził Świdnicę, aby poprowadzić trening w ramach cyklu Trenuj z Mistrzem, na zaproszenie Świdnickiej Grupy Biegowej, był Dariusz Kruczkowski. Jako ciekawostkę podamy, że urodził się w Świdnicy, a przez wiele lat mieszkał w Lubachowie. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski (łącznie zdobył 48 medali), rekordzista na zawodach polskich i za granicą, a obecnie także trener grupy Karkonosz Running Team. Mistrz udzielił uczestnikom treningu wiele cennych porad i podzielił się swoją wiedzą, a jest ona przeogromna.

Każdy mógł zadać pytanie i uzyskał profesjonalną odpowiedź. Następnie uczestnicy zrobili z Mistrzem rozgrzewkę, po czym przystąpili do treningu pod czujnym okiem trenera, który na bieżąco korygował biegaczy. Choć przyznał, iż nie było przy tym za wiele pracy, bo widać gołym okiem, że wszyscy stosują trening uzupełniający. Po treningu kolejny raz padło wiele pytań do Mistrza, spotkanie trwało więc do późnych godzin wieczornych i w tym miejscu dziękujemy Darkowi za cały poświęcony nam czas i wszystkie cenne uwagi.

Darek od 1994 roku trenował w klubie WKS Zawisza Bydgoszcz, gdzie odbywał służbę wojskową i został zawodowym żołnierzem. Jego dorobek jest imponujący. Jako junior wywalczył siedem tytułów Mistrza Polski i wybiegał jeden z najlepszych wyników na 5000 m w historii Polskich juniorów, czyli 14:04;25. Będąc zawodnikiem Bydgoskiej Zawiszy wywalczył 28 medali Mistrzostw Polski, w tym cztery srebrne medale i jeden brąz w biegu na 5000 m, a w 2002 roku został Mistrzem Polski na tym dystansie (z czasem 13:55,47, choć jego życiówka to 13:44,55). Trzykrotny Mistrz Polski na 3000 m na hali oraz trzykrotny Mistrz Polski w biegu na 10 000 m (w 2001 roku miał czas 28:41,06), na tym dystansie zdobył jeszcze dwa brązowe i jeden srebrny medal. Dwukrotny Mistrz Polski w biegu przełajowym. Jego życiówka na półmaratonie to 1:03:45. W 2009 roku zakończył karierę biegacza, ale wkrótce do niej wrócił, zdobywając kolejne 6 medali Mistrzostw Polski w biegach górskich oraz tytuł Wicemistrza Świata weteranów w biegu górskim. Łącznie zdobył 48 medali Mistrzostw Polski w crossie, stadionie, hali, półmaratonie i biegach górskich, a połowa z nich to złoto. W latach 2013 do 2016 był współorganizatorem i dyrektorem półmaratonu Wielka Pętla Izerska w Szklarskiej Porębie. Jest ambasadorem marki New Balance. Na początku 2017 roku założył Karkonosz Runnign Team, a kto biega po górach, ten ich dobrze zna.

To nie koniec otwartych treningów z cyklu Trenuj z Mistrzem odbędzie się 13 sierpnia o godzinie 18.00. Więcej info wkrótce.

Foto: Piotr Dębek (link do wszystkich zdjęć: TUTAJ)