Już po raz trzeci w Świdnicy odbędzie się triathlon pod dachem, czyli Marconi Indoor Triathlon. Formuła zawodów, w których trzy dyscypliny odbywają się w jednym miejscu, tak bardzo spodobała się zawodnikom, że kilka dni po rozpoczęciu zapisów, limit miejsc został wyczerpany.

Przypomnijmy tylko, że zawodnicy muszą zmierzyć się z wyzwaniem: 10 minut pływania, 20 minut na rowerze oraz 15 minut na bieżni. W pierwszej edycji uzyskane dystanse były sumowane, natomiast w drugiej edycji wynik pływania był mnożony razy cztery, a wynik biegu – razy dwa. W tym roku obowiązywać będą dokładnie takie same zasady. Przy czym, jeśli dwóch zawodników będzie miało taki sam dystans, to o rozstrzygnięciu decyduje najpierw dystans z roweru, potem z biegu, a na końcu basen. Zawodnicy startują falami co pół godziny, po pięciu w każdej zmianie.

Kto jeszcze nie był na Marconi Indoor Triathlon, musi koniecznie wybrać się w tym roku, ponieważ jest to wspaniałe widowisko i niesamowite emocje. Swoich sił próbują nie tylko triatloniści, ale także biegacze oraz kolarze. Pierwszą edycję wygrał Krzysztof Dominikowski, który w 2018 roku był pierwszym świdniczaninem na mecie RST Półmaratonu Świdnickiego, a drugą edycję wygrał Marcin Ławicki, Wicemistrz Polski na dystansie długim Ironman z 2019 roku (srebrny medal zdobyty na Mistrzostwach Polskich podczas imprezy Castle Triathlon Malbork). Co ciekawe, w nadchodzącej edycji wystartują tuż obok siebie! Dodatkowo, z triathlonem pod dachem ponownie zmierzy się Krzysztof Augustyniak, który zdobył brązowy medal na na Mistrzostwach Polskich podczas imprezy Castle Triathlon Malbork w 2019, a a rok temu na Marconi Indoor Triathlon był trzeci.

Nie tylko mocni panowie zapowiedzieli swój udział w Marconi Indoor Triathlon, po raz pierwszy wystartuje w nim Paulina Kotfica mieszkająca w Świebodzicach, która w 2019 roku była pierwszą kobietą na mecie Triathlonu Karkonoskiego – dodać należy, na mecie znajdującej się na Śnieżce. Rywalizacja zapowiada się więc bardzo interesująco. Ze względu jednak na to, że jedynie 18 kobiet odważyło się na start w tej imprezie, szczerze kibicujemy im wszystkim!

Oczywiście, zawodnicy będą mierzyć się nie tylko ze sobą, ale także z rekordami! Oto krótkie podsumowanie po dwóch edycjach:

1) najdłuższy dystans uzyskany z pływania –

mężczyźni – 800 m – Marcin Ławicki (2019)

kobiety – 625 m – Katarzyna Klóska (2018)

2) najdłuższy dystans uzyskany na rowerze:

mężczyźni – 14 km 700 m – Karol Maciejewski (2018)

kobiety – 12 km 100 m – Katarzyna Kalita (2019)

3) najdłuższy dystans uzyskany na bieżni:

mężczyźni – 4050 m – Marcin Ławicki (2019)

kobiety – 3300 m – Brygida Szymańska (2019)

Trzecia edycja Marconi Indoor Triathlon już 4 kwietnia 2020 roku na na pływalni Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zapraszamy.