Po raz trzeci Świdnica przystąpiła do walki o bicie kolejnych rekordów. Mowa oczywiście o akcji Aktywni 24, która stanowi nie lada wyzwanie: przez 24 godziny uczestnicy nieprzerwanie jeździli na rowerze, biegli na bieżni mechanicznej i – w tym roku po raz pierwszy – próbowali swoich sił na ergometrze wioślarskim. I wszystko jak zwykle świetnie sobie z tym poradzili, przy okazji nieźle się bawiąc.

W zeszłym roku rowerzyści wykręcili 1.416,8 km, biegacze wybiegali 296,32 km, a na ergometrze – próbnie – pokonaliśmy dystans 307,91 km. Miasto Świdnica posiada więc oficjalne rekordy Polski z jazdy na rowerze oraz biegu na bieżni mechanicznej. W tym roku natomiast ustanowiliśmy Rekord Polski w wygenerowanej łącznej mocy mechanicznej na rowerze oraz w przebytych kilometrach na bieżni i ergometrze:

  • Bieżnia – 315,33 km
  • Ergometr – 311,243 km
  • Rower – 20744 kcal 896,7 km

Ustanowienie nowych rekordów Polski nie jest jedynym celem jaki postawili sobie organizatorzy. Każdy przebyty przez uczestników kilometr będzie przemnożony przez 1 zł i uzbierana w ten sposób kwota zostanie przeznaczona na cel charytatywny. W ty m roku uzbierana kwota przeznaczona będzie na zakup roweru rehabilitacyjnego dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Bliżej Ciebie” ze Świdnicy.