Wydarzenia

Na dzisiejszej konferencji zorganizowanej przez Kobieta w Biegu i Stowarzyszenie Aktywni Pozytywni dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o zbliżającym się Biegu Kobiet, o których zapewnie nie mieliście pojęcia. Czy jest to bieg również dla mężczyzn i czy koniecznie trzeba biec?... 

Świdnicki Rynek już dawno nie był tak oblegany, jak w tę sobotę. 1200 zawodniów stanęło na starcie I RST Półmaratonu Świdnickiego, a kibiców było zapewne drugie tyle. Wśród startujących znaleźli się m.in. były Wojewoda Dolnośląski, obecnie Prezes Legnickiej SSE Rafał Jurkowlaniec, świdniccy radni Jan Dzięcielski, Jan Jaśkowiak i Marek Marczewski, jak również Pani Maria Kasprowicz - Gładysz z Urzędu Miasta w Świdnicy. 

Blisko 200 osób, i to nie tylko Pań, przyszło dziś na Zawiszów, aby z instruktorami z Hiszpanii, Holandii, ale również z Gdańska czy Wrocławia, poćwiczyć Zumbę i Salsation. Bilety rozeszły się jak świeże bułeczki.

W poniedziałek 5 października w parku w Żarowie odbyły się finały powiatowe w sztafetowych biegach przełajowych szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Świdnickie szkoły spisały się na medal.

Zwycięstwem Impelu Wrocław zakończył się siatkarski Turniej im. Tadeusza Ząbka, w rozgrywkach udział wzięło 10 zespołów złożonych z zawodniczek w wieku do lat 16.
Gospodynie turnieju MKS Świdnica reprezentowały dwie drużyny - kadetki prowadzone przez Panią Magdalenę Sadowską oraz młodziczki trenujące pod okiem Wojciecha Ząbka. Chociaż kadetki MKSu ostatecznie zajęły 3. miejsce to jednak pozostał pewnien niedosyt, szczególnie iż w meczu grupowym świdniczanki, po pasjonującej walce - pierwszy set 32:30, drugi 25:14 - wygrały z późniejszymi triumfatorkami turnieju 2:0.

W dniu wczorajszym dopisała zarówno pogoda, jak i mieszkańcy, którzy przynosząc pod Urząd Miasta elektrośmieci i makulaturę mogli wiele dowiedzieć się o gospodarce odpadai, uzyskać upominki i zapewnić swoim pociechom mnóstwo zabawy.

Wczoraj odbyły się sztafetowe biegi przełajowe szkół podstawowych i gimnazjów, które rozpoczęły "Współzawodnictwo szkolne 2015-2016". Wszystkie sztafety rywalizowali o awans do szczebla powiatowego, do którego kwalifikowały się po dwie najlepsze drużyny. Powiatowy finał sztafetowych biegów przełajowych odbędzie się 5 października na stadionie sportowym w Żarowie.

Przez cały weekend towarzyszły nam sportowe emocje związane z rozgrywanym w Świdnicy międzynarodowym turniejem piłki ręcznej Świdnica Cup. Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy, ale chyba nikt nie wyjechał z naszego miasta z pustymi rękami. Nie zawiedli organizatorzy, sponsorzy oraz sami szczypiorniści.

Najbliższe wydarzenia

29 Wrz 2017
01 Paź 2017
Puchar Polski w Siatkówce Kobiet
Hala Sportowa, ul.Gala Anonima 1, Zawiszów, Świdnica
30 Wrz 2017 10:00
01 Paź 2017 14:00
XI Międzynarodowy Turniej Bokserski
Galeria Świdnicka
30 Wrz 2017 16:00
30 Wrz 2017 18:00
I Świdnicki Festiwal Kolorów
Zalew Witoszówka, Świdnica
01 Paź 2017
01 Paź 2017
II Żarowskie Biegi Strefowe
Żarów