Reportaże

Punktualnie od godzinie 12:00 na świdnickim Rynkum wystartował dziesiąty już świdnicki Bieg Niepodległości. Wzięło w nim udział blisko półtora tysiąca biegaczy w białych lub czerwonych koszulkach, a ciekawostką jest, że najmłodsi uczestnicy mieli po kilka miesięcy, a najstarsza uczestniczka urodziła się w 1939 roku.

Nie inaczej niż w poprzednich edycjach, także w trzecim RST Półmaratonie Świdnickim triumfowali Kenijczycy. Ale dajemy sobie uciąć rękę, że większość z was pokonała swój wynik sprzed roku lub zaliczyła udany debiut w półmaratonie, i to jest właśnie najfajniejsze w bieganiu - że wśród setek zawodników, każdy może być zwycięzcą.

O trwającym weekendzie mówiono, że przyszło Babie lato, ale w Świdnicy było dzisiaj raczej lato w wersji męskiej. To mężczyźni zdominowali dzisiejszy bieg. I nie ma co się dziwić, IX Bieg Fortowy organizowany przez Hermes Świdnica - Świdnicki Klub Biegacza i Biegowa Świdnica jest biegiem bardzo wymagającym, tym większe brawa dla Pan, które w nim wystartowały.

Z okazji szesnastolecia żarowskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park” wniedzielę w Żarowie odbyły się II Żarowskie Biegi Strefowe na dwóch dystansach: 5 km i 10 km. Spora pula nagród - m.in. aż 1.000 zł za I miejsce w biegu na dystansie 10 km - przyciągnęła wielu wspaniałych biegaczy, którym organizatorzy przygotowali niełatwą trasę. Trochę pod górkę, troche po afalcie, a trochę przez parki i przez miasto, a do tego prawie bezchmurne niebo, sprawiły, że wyścig wcale nie był łatwy, ale za to zacięty.

 

Kolejna edycja Turnieju mikstów pamięci Wiesia Kułakowskiego za nami. W tym roku turniej wyjątkowo trwał dwa dni, gdyż w niedzielę gorące sportowe emocje ostudziły opady deszczu, pozwalając tenisistom nabrać sił przed półfinałami.

Fitness World w Galerii Świdnickiej, podobnie jak Aktywna Świdnica, właśnie obchodziło swoje drugie urodziny, choć może nieco huczniej. I trudno się dziwić, w końcu obiekt jest doskonałą sportową bazą dla wszystkich chętnych, jak również wielokrotnie włącza się w promocję sportu i współorganizację imprez sportowych. Także urodziny przygotowane były na sportowo.

Aktywna Świdnica powstała 26 sierpnia 2015 r. Naszym założeniem była promocja sportu, sportowców i Świdnicy. Oznaczało to podglądanie wielkich wydarzeń sportowych, ale także tych mniejszych, robionych przez pasjonatów z czystej miłości do sportu, którzy nie czekają na profity, ale chcą jedynie zarażać swoją pasją. Oznaczało to także aktywny udział w imprezach sportowych, bo przecież od zawsze wiadomo, że najlepszą nauką jest dawanie przykładu. W trakcie naszej działalności poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi, sportowców, kibiców i czytelników, pozostaje więc nam tylko podziękować Wam, że jesteście i że jesteście z nami. Dzięki Wam kolejny rok zleciał nam z mgnieniu oka! A mgnienie to ... warto podsumować. 

 

 

W niesamowitym upale i z udziałem rzeszy biegaczy Świdnica bawiła się w niedzielę na boisku szkolnym na Zawiszowie i wokół parku tzw. Strzelnicy. Organizatorem I Charytatywnego Biegu Budzika był Hermes - Świdnicki Klub Biegacza oraz Biegowa Świdnica, dzięki którym dla każdego znalazło się coś miłego. Były biegi i dla dzieci, i dla dorosłych, i Nordic Walking, a wszystko w oprawie świetnej zabawy - biegu w piżamach lub w stroju superbohatera.

Najbliższe wydarzenia

16 Gru 2017 09:00
16 Gru 2017 17:00
II Neptun International Swimming Meeting
Basen, ul. Równa, Świdnica