Reportaże

Cała idea zaczęła się rok temu - podkreślił kierownik wyprawy, Andrzej Sawicki, ale co również podkreślił, mają zamiar ją kontynuować. Niegdyś samotnie przeszedł zimą główny szlak sudecki, dziś kilkuosobową ekipą planują wspiąć się zimą na Kazbek w Gruzji. Połączenie pasji z pomaganiem, pokazywaniem, że można pokonywać swoje słabości, zdobywać więcej, to coś, co kieruje uczestnikami wyprawy.

Świdnickim Biegiem Noworocznym ZUPBADURA rozpoczęliśmy nowy sezon biegowy w Świdnicy. Ale nie tylko sezon jest nowy: nowa była trasa, nowa sceneria, nowy dystans i nowy organizator - Świdnicka Grupa Biegowa. Nowością nie była mroźna temperatura, ale na pewno była sporym zaskoczeniem, albowiem przez kilka ostatnich dni było raczej wiosennie. Atmosfera była jednak zbyt gorąca, żeby się tym przejmować!

Licznie zgromadzeni w niedzielę na Hali Sportowej SP nr 1 na Zawiszowie kibice, fani piłki nożnej, ale nie tylko, byli świadkami świetnego sportowego wydarzenia, zabawy oraz - co najważniejsze - włączyli się w pomoc trójce dzieci - Krystianowi ze Świdnicy, Lili z Lubina oraz Łukaszowi z Poznania.

Spotkaniem przym kominku biegacze zakończyli rok 2017. Podsumowanie, przygotowane przez Świdnicką Grupę Biegową, prezentowało i film i sporo liczb, ale także multum podziękowań, prezentów i .. słodki tort !

Świdnicki basen od dawna nie przeżywał takiego oblężenia - dwadzieścia cztery kluby, 348 zawodników na starcie - tak można podsumować II Neptun International Swimming Meeting, który miał miejsce 16 grudnia 2017 r. 

Sportowcy już po raz siódmy spotkali się na świdnickim OSIRze, aby wspólnie kolędować i podsumować odchodzący rok 2017. Przy kolędach, ognisku, kiełbaskach i barszczyku była okazja do porozmawiania i złożenia sobie życzeń. 

 

Punktualnie od godzinie 12:00 na świdnickim Rynkum wystartował dziesiąty już świdnicki Bieg Niepodległości. Wzięło w nim udział blisko półtora tysiąca biegaczy w białych lub czerwonych koszulkach, a ciekawostką jest, że najmłodsi uczestnicy mieli po kilka miesięcy, a najstarsza uczestniczka urodziła się w 1939 roku.

Nie inaczej niż w poprzednich edycjach, także w trzecim RST Półmaratonie Świdnickim triumfowali Kenijczycy. Ale dajemy sobie uciąć rękę, że większość z was pokonała swój wynik sprzed roku lub zaliczyła udany debiut w półmaratonie, i to jest właśnie najfajniejsze w bieganiu - że wśród setek zawodników, każdy może być zwycięzcą.

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń