Reportaże

Kolejna edycja Turnieju mikstów pamięci Wiesia Kułakowskiego za nami. W tym roku turniej wyjątkowo trwał dwa dni, gdyż w niedzielę gorące sportowe emocje ostudziły opady deszczu, pozwalając tenisistom nabrać sił przed półfinałami.

O godzinie 11.00 w oficjalnym otwarciu turnieju uczestniczyła żona Halina i syn Wiesia z żoną i wnukami. Byli też najbliżsi przyjaciele, Wiesław Wojewoda i Jasiu Sikora oraz znajomi i uczniowie z kortów. Kilka słów wygłosił pan Zygmunt Worsa, wicestarosta świdnicki, i pani Halina Kułakowska w asyście dyrektora ŚOSIR pana Jerzego Żądło. Po uroczystości reprezentacja uczestników memoriału wraz z rodziną udali się na cmentarz złożyć wiązankę kwiatów na grobie Wiesia.

Do turnieju zgłosiło się 11 par, głównie małżeńskich, choć turniej przewidziany był też dla mikstów, czyli par mieszanych. Większość meczów kończyła się dopiero w tie-breakach, bo system gry przewidywał zwycięstwo w dwóch setach zaczynając od stanu 2-2 w każdym secie. Turniej rozpoczęty o godz. 9.00 przerwany został silnym opadem deszczu ok godz. 16.00 w trakcie spotkań półfinałowych. Dokończenie półfinałów i meczów o miejsca trzecie i pierwsze odbyło się w poniedziałek. Z czterech meczów, które zostały do rozegrania, trzy były bardzo zacięte i kończyły się remisem w setach 1-1, a o przejściu do ścisłego finału musiał decydować tie-break.

W pierwszym półfinale Barbara i Jacek Agrysowie pokonali 6-7, 7-5 (7-2) Aleksandrę i Romana Kuców. W drugim para Lidia i Piotr Ekowie wygrali 4-6, 7-5 (7-5) z Joanną i Piotrem Baziak. Mecz o trzecie miejsce pomiędzy parą Kuc i Baziak padł łupem tych pierwszych. W ścisłym finale emocji nie zabrakło. Najpierw pierwszego seta 6-4 wygrała para Angrysów, drugiego w tym samym stosunku 6-4 zwyciężyli Ekowie,by w tie-breaku również być lepszymi pokonując rywali 7-2.

Impreza organizowana przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współorganizacji Tenis Fan Klubu i współudziale Starostwa Powiatowego i Fundacji Łączy nas football kończyła się wręczeniem pamiątkowych dyplomów, nagród rzeczowych i statuetek najlepszym parom. Zwycięzcy otrzymali też ufundowane przez firmę Jako torby sportowe. Wśród wszystkich uczestników rozlosowano też drobne gadżety sportowe. Nie obyło się bez wspólnego grilla i wspominek o Wiesiu, które trwały do wieczora. Nad sprawnym przebiegiem turnieju oko sprawowali: Stasiu Seweryn, Zbyszek Rosłoński i Waldi Kurek.