Reportaże

 

W niesamowitym upale i z udziałem rzeszy biegaczy Świdnica bawiła się w niedzielę na boisku szkolnym na Zawiszowie i wokół parku tzw. Strzelnicy. Organizatorem I Charytatywnego Biegu Budzika był Hermes - Świdnicki Klub Biegacza oraz Biegowa Świdnica, dzięki którym dla każdego znalazło się coś miłego. Były biegi i dla dzieci, i dla dorosłych, i Nordic Walking, a wszystko w oprawie świetnej zabawy - biegu w piżamach lub w stroju superbohatera.

 

Impreza zaczęła się biegami najmłodszych, począwszy od rocznika 2014 wzwyż, którym to biegom towarzyszły emocje i dzieci i rodziców. Następnie blisko 150 biegaczy wzięło udział w biegu na trasie około 5 km biegnącej wokół Strzelnicy. Trasa była urozmaicona, z pobiegami, zbiegami, przez park i wokół ogródków działkowych i wszyscy zgodnie podkreślali, że stanowiła wyjątkową atrakcję tego biegu. Na trasie 2,5 km okrążenie wokół parku zrobili także fani Nordic Walking. A wszystko po to, by zwiększyć świadomość odnośnie urazów mózgu i rehebiltacji małych pacjentów Klinika Budzik Fundacja Ewy Błaszczyk "Akogo?". Myli się jednak ten, kto sądzi, że nie było rywalizacji i to nie tylko na najładniejszą piżamę czy przebranie. Wszyscy biegacze, którzy stanęli na starcie, mieli jeden cel - wygrać! A kto okazał się najlepszy w swoich kategoriach?

 

WYNIKI I BIEGU CHARYTATYWNEGO BUDZIKA W ŚWIDNICY:

 

OPEN KOBIET: 1. Halina Szczęsna-Radzikowska 2. Sonia Rozumkiewicz 3. Bożena Morawska

GAZELA: 1. Jagoda Durkalec 2. Julia Niechaj 3. Natalia Kozyra

CHAMPIONKA:1. Ewelina Durkalec 2. Ewelina Kasprzak 3. Agnieszka Drozd

TYTANKA:1. Małgorzata Moczulska 2. Katarzyna Pawlak 3. Izabela Świderska

 

OPEN MĘŻCZYZN: 1. Alan Dobrowolski 2. Paweł Białek 3. Jacek Strzecha

HEROS: 1. Michał Forys 2. Olgierd Kowalski 3. Adam Jesionek

CHAMPION:1. Paweł Kazimierski 2. Sebastian Majewski 3. Maciej Majewski

TYTAN:1. Mirosław Kaczuga 2. Marek Patalon 3. Bogdan Zięba

NIESTRUDZENI: 1.Ryszard Gurgul 2. Marek Musiał 3. Henryk Ostropolski

 

Imprezie biegowej towarzyszły dodatkowe atrakcje, takie jak pokazy CrossFit Box 74 Świdnica, dmuchane zjeżdżalnie, zdrowe przekąski od Fit Academy, występy wokalne. O oprawę muzyczna zadbał Grzegorz Godula, a o wspaniałe nagrody - wielu sponsorów, m.in. Elektromet czy McDonalds. Pozostaje życzyć sobie do zobaczenia za rok !

 

 

Najbliższe wydarzenia

24 Cze 2018 08:00
24 Cze 2018 17:00
Charytatywny Bieg Budzika
Hala Sportowa, ul. Galla Anonima 1, Świdnica