Aktualności

Wkrótce nasz - bądź co bądź - sławny już, dzięki wyjątkowej roli w filmie "Najlepszy", kryty basen w Świdnicy będzie świadkiem równie ciekawych wydarzeń. Dnia 16 grudnia 2017 r. rozegrane zostaną na nim międzynarodowe zawody pływackie, II International Swimming Meeting, odbywające się pod patronatem Pani Prezydent Beaty Moskal - Słaniewskiej.

Punktualnie od godzinie 12:00 na świdnickim Rynkum wystartował dziesiąty już świdnicki Bieg Niepodległości. Wzięło w nim udział blisko półtora tysiąca biegaczy w białych lub czerwonych koszulkach, a ciekawostką jest, że najmłodsi uczestnicy mieli po kilka miesięcy, a najstarsza uczestniczka urodziła się w 1939 roku.

Nie inaczej niż w poprzednich edycjach, także w trzecim RST Półmaratonie Świdnickim triumfowali Kenijczycy. Ale dajemy sobie uciąć rękę, że większość z was pokonała swój wynik sprzed roku lub zaliczyła udany debiut w półmaratonie, i to jest właśnie najfajniejsze w bieganiu - że wśród setek zawodników, każdy może być zwycięzcą.

Już za tydzień startuje RST Półmaraton Świdnicki i z tej okazji mamy dla Was konkurs. Do wygrania są nagrody od sponsora tytularnego największego biegu w naszym mieście, czyli RST Software Masters, a zadanie proste. Jakie? Trzeba rozkodować skrót RST! 

O trwającym weekendzie mówiono, że przyszło Babie lato, ale w Świdnicy było dzisiaj raczej lato w wersji męskiej. To mężczyźni zdominowali dzisiejszy bieg. I nie ma co się dziwić, IX Bieg Fortowy organizowany przez Hermes Świdnica - Świdnicki Klub Biegacza i Biegowa Świdnica jest biegiem bardzo wymagającym, tym większe brawa dla Pan, które w nim wystartowały.

Z okazji szesnastolecia żarowskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park” wniedzielę w Żarowie odbyły się II Żarowskie Biegi Strefowe na dwóch dystansach: 5 km i 10 km. Spora pula nagród - m.in. aż 1.000 zł za I miejsce w biegu na dystansie 10 km - przyciągnęła wielu wspaniałych biegaczy, którym organizatorzy przygotowali niełatwą trasę. Trochę pod górkę, troche po afalcie, a trochę przez parki i przez miasto, a do tego prawie bezchmurne niebo, sprawiły, że wyścig wcale nie był łatwy, ale za to zacięty.

 

Świdnicki Klub Piłki Ręcznej 9 września 2017 r. powraca na parkiet, kiedy to o godzinie 19:00 podejmie drużynę MTS Chrzanów. Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie, ponieważ po rocznej przerwie szczypiorniści wrócili do I ligi i w tym sezonie będą się mierzyć z jednymi z najlepszych drużyn.

Kolejna edycja Turnieju mikstów pamięci Wiesia Kułakowskiego za nami. W tym roku turniej wyjątkowo trwał dwa dni, gdyż w niedzielę gorące sportowe emocje ostudziły opady deszczu, pozwalając tenisistom nabrać sił przed półfinałami.

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń