Aktualności

Moglibyśmy życzym Wam zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych, ale wolimy życzyć Wam aktywnych! Moglibyśmy życzyć wam mokrego dyngusa, ale niestety w Lany Poniedziałek basen kryty jest zamknięty. Cóż pozostaje? Chyba pobiegać naokoło bloku z pistoletem na wodę :)

Dziś jest super data - nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale i równo miesiąc do startu 46. Rajdu Świdnickiego Krause. I kierowców i kibiców czeka kilka drobnych zmian, ale nie zmieni się jedno - Świdnica na pewno ugości czołowych kierowców rajdowych, a emocji jak zwykle nie zabraknie.

 

Pamiętacie, jak kiedyś grało się małym woreczkiem i nazywaliśmy to Zośką? Wyobraźcie sobie, że tak naprawdę jest to footbag, całkiem popularna dyscyplina sportu, o czym może świadczyć chociażby to, że w zeszłym roku odbyły się już 38 Mistrzostwa Świata w tej dziedzinie. Czym jest footbag i co trzeba, aby zacząć w niego grać, opowie wam Arek i Rafał, czyli BAG BROTHERS. Arek pochodzi z Kamiennej Góry, wychował się w malowniczej wiosce na dolnym śląsku o nazwie Ogorzelec, a obecnie mieszka we Wrocławiu. Z kolei Rafał pochodzi z Łojowic koło Strzelina, a obecnie mieszka w Gościęcicach. Rafał jest wieloletnim członkiem DST Klub Strzelin będącego najliczniejszym klubem footbagowym w kraju. Ta multidolnośląska ekipa ma na swoim koncie wiele pokazów i sukcesów.

Już od trzech lat organizują treningi biegowe, i nie tylko, oraz wycieczki biegowe, i nie tylko, po Świdnicy, okolicy, po górach i po lasach. Mowa o Biegowej Świdnicy, nieformalnej grupie treningowej, która 11 lutego obchodzi swoje trzylecie. 

Cała idea zaczęła się rok temu - podkreślił kierownik wyprawy, Andrzej Sawicki, ale co również podkreślił, mają zamiar ją kontynuować. Niegdyś samotnie przeszedł zimą główny szlak sudecki, dziś kilkuosobową ekipą planują wspiąć się zimą na Kazbek w Gruzji. Połączenie pasji z pomaganiem, pokazywaniem, że można pokonywać swoje słabości, zdobywać więcej, to coś, co kieruje uczestnikami wyprawy.

Szykuje się niezła zimowa, górska gratka! Pięciu śmiałków, w tym dwóch świdniczan - Andrzej Sawicki pełniący jednocześnie funkcję kierownika i organizatora oraz Marcin Walewski - pracownik Państwowej Straży Pożarnej oraz Starszy Ratownik Wysokościowy - zamierza w marcu zdobyć najwyższy szczyt Gruzji - Kazbek (5.033 m n.p.m.). Dodać trzeba, że temperatura na szczycie osiaga w tym czasie nawet do -50 stopni Celsjusza.

Świdnickim Biegiem Noworocznym ZUPBADURA rozpoczęliśmy nowy sezon biegowy w Świdnicy. Ale nie tylko sezon jest nowy: nowa była trasa, nowa sceneria, nowy dystans i nowy organizator - Świdnicka Grupa Biegowa. Nowością nie była mroźna temperatura, ale na pewno była sporym zaskoczeniem, albowiem przez kilka ostatnich dni było raczej wiosennie. Atmosfera była jednak zbyt gorąca, żeby się tym przejmować!

Licznie zgromadzeni w niedzielę na Hali Sportowej SP nr 1 na Zawiszowie kibice, fani piłki nożnej, ale nie tylko, byli świadkami świetnego sportowego wydarzenia, zabawy oraz - co najważniejsze - włączyli się w pomoc trójce dzieci - Krystianowi ze Świdnicy, Lili z Lubina oraz Łukaszowi z Poznania.

Najbliższe wydarzenia

03 Cze 2018 08:00
03 Cze 2018 17:00
Memoriał Bogdana Szymańskiego
Korty Osir, Świdnica
05 Cze 2018 08:00
05 Cze 2018 17:00
Świdnicki Test Przedszkolaka
Lodowisko OSIR, Świdnica
10 Cze 2018 08:00
10 Cze 2018 17:00
Turniej Tańca Towarzyskiego
Hala Sportowa, ul. Galla Anonima 1, Świdnica
10 Cze 2018 08:00
10 Cze 2018 18:00
Piknik sportowy
OSiR, ul. Śląska, Świdnica
10 Cze 2018 08:00
10 Cze 2018 17:00
I Turniej Piłki Plażowej Świdnica gra na piachu
OSiR, ul. Śląska, Świdnica
17 Cze 2018 08:00
17 Cze 2018 17:00
Turniej Siatkówki Plażowej
OSiR, ul. Śląska, Świdnica