Aktualności

Bardzo ciekawie zapowiada się koniec udanego sezonu Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej. Już jutro rusza Puchar Szarych Wilkow, w ktorym zagrają 22 drużyny z całej Polski. Turniej potrwa aż do niedzieli i rozgrywany będzie w halach na Zawiszowie i Gimnazjum nr 3 w Świdnicy oraz w hali w Witoszowie.

W najbliższą niedzielę, dnia 11 czerwca, już po raz piąty Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z Tenis Fan Klubem organizuje Memoriał Bogdana Szymańskiego w tenisie ziemnym.

 

Szykuje sie kolejna ciekawa biegowa impreza w naszym mieście. Hermes Świdnicki Klub Biegacza i Biegowa Świdnica organizują I Charytatywny Bieg "Budzika" połączony z festynem rodzinnym i zbiórką pieniędzy dla podopiecznych Klinika Budzik, którą prowadzi Fundacja Ewy Błaszczyk "Akogo?"Tym razem jednak musicie zostawić swoje biegowe legginsy w domu i zabrać piżamy ! Ewentualnie, strój superbohatera, jeśli taki macie w szafie.

 

 

Po raz drugi w Świdnicy odbył się Bieg Kobiet. Tym razem jednak nie w marcu, a w maju, nie w parku, a nad Zalewem Witoszówka i nie na dystansie 5 km, a ... 5,78 km! Trasa nie należała do najłatwiejszych, a upalna pogoda stanowiła dodatkowe wyzwanie, jednak wszystkie panie (i panowie) poradzili sobie z nim doskonale.

 

 

W weekend Galeria Świdnicka była areną wyjątkowych zmagań - Świdnica biła rekordy w 24godzinnej jeździe na rowerze stacjonarnym oraz biegu na bieżni mechanicznej. Chodziło jednak nie tylko o sportowe popisy, albowiem każdy przejechany i przebiegnięty kilometr oznaczał złotówkę na zakup rowerów dla podopiecznych Domu Dziecka w Świdnicy.

 

 

Już tylko niecałe dwa tygodnie pozostały do 2. Biegu Kobiet w Świdnicy, który wystartuje 28 maja 2017 r. o godzinie 12.00. Praktycznie do ostatniej chwili każdy chętny i każda chętna może się zapisać (lista zamyka się dopiero na około 45 minut przed startem), ale nie warto czekać. Cena pakietu wynosi obecnie tylko 49 zł, a organizatorki postarały się, abyśmy dostały za to multum atrakcji.

W lipcu Dolny Śląsk opanuje The World Games - międzynarodowa impreza, której zadaniem jest promowanie nieolimpijskich dyscyplin sportowych takich, jak m.in. bieg na orientację, karate, narty wodne i wakeboard, sportowe ratownictwo wodne, unihokej, wspinaczka sportowa, futbol amerykański czy boks tajski. Zawodnicy 31 dyscyplin powalczą o najważniejsze trofea we Wrocławiu, Trzebnicy, Jelczu-Laskowicach, a także w Świdnicy. To w naszym mieście odbędą się zawody w sportach wrotkarskich - w jeździe figurowej i hokeju na rolkach. Będzie można je oglądać na lodowisku OSIR w Świdnicy w dniach 22-23 i 25-29 lipca 2017 roku.

 

Kolejna interesująca sportowa impreza zbliża się wielkimi krokami. 20 maja Świdnica będzie biła rekordy w jeździe na rowerze stacjonarnym i biegu na bieżni mechanicznej. Ciekawostką jest, że zabawa nie kończy się wieczorem, ale trwa przez 24 godziny non stop do 10 rano w sobotę do 10 rano w niedzielę. Jest to więc niepowtarzalna okazja, aby pobiegać o 2 w nocy ;)

 

Najbliższe wydarzenia

29 Wrz 2017
01 Paź 2017
Puchar Polski w Siatkówce Kobiet
Hala Sportowa, ul.Gala Anonima 1, Zawiszów, Świdnica
30 Wrz 2017 10:00
01 Paź 2017 14:00
XI Międzynarodowy Turniej Bokserski
Galeria Świdnicka
30 Wrz 2017 16:00
30 Wrz 2017 18:00
I Świdnicki Festiwal Kolorów
Zalew Witoszówka, Świdnica
01 Paź 2017
01 Paź 2017
II Żarowskie Biegi Strefowe
Żarów