Aktualności

 

Szykuje sie kolejna ciekawa biegowa impreza w naszym mieście. Hermes Świdnicki Klub Biegacza i Biegowa Świdnica organizują I Charytatywny Bieg "Budzika" połączony z festynem rodzinnym i zbiórką pieniędzy dla podopiecznych Klinika Budzik, którą prowadzi Fundacja Ewy Błaszczyk "Akogo?"Tym razem jednak musicie zostawić swoje biegowe legginsy w domu i zabrać piżamy ! Ewentualnie, strój superbohatera, jeśli taki macie w szafie.

 

 

Po raz drugi w Świdnicy odbył się Bieg Kobiet. Tym razem jednak nie w marcu, a w maju, nie w parku, a nad Zalewem Witoszówka i nie na dystansie 5 km, a ... 5,78 km! Trasa nie należała do najłatwiejszych, a upalna pogoda stanowiła dodatkowe wyzwanie, jednak wszystkie panie (i panowie) poradzili sobie z nim doskonale.

 

 

W weekend Galeria Świdnicka była areną wyjątkowych zmagań - Świdnica biła rekordy w 24godzinnej jeździe na rowerze stacjonarnym oraz biegu na bieżni mechanicznej. Chodziło jednak nie tylko o sportowe popisy, albowiem każdy przejechany i przebiegnięty kilometr oznaczał złotówkę na zakup rowerów dla podopiecznych Domu Dziecka w Świdnicy.

 

 

Już tylko niecałe dwa tygodnie pozostały do 2. Biegu Kobiet w Świdnicy, który wystartuje 28 maja 2017 r. o godzinie 12.00. Praktycznie do ostatniej chwili każdy chętny i każda chętna może się zapisać (lista zamyka się dopiero na około 45 minut przed startem), ale nie warto czekać. Cena pakietu wynosi obecnie tylko 49 zł, a organizatorki postarały się, abyśmy dostały za to multum atrakcji.

W lipcu Dolny Śląsk opanuje The World Games - międzynarodowa impreza, której zadaniem jest promowanie nieolimpijskich dyscyplin sportowych takich, jak m.in. bieg na orientację, karate, narty wodne i wakeboard, sportowe ratownictwo wodne, unihokej, wspinaczka sportowa, futbol amerykański czy boks tajski. Zawodnicy 31 dyscyplin powalczą o najważniejsze trofea we Wrocławiu, Trzebnicy, Jelczu-Laskowicach, a także w Świdnicy. To w naszym mieście odbędą się zawody w sportach wrotkarskich - w jeździe figurowej i hokeju na rolkach. Będzie można je oglądać na lodowisku OSIR w Świdnicy w dniach 22-23 i 25-29 lipca 2017 roku.

 

Kolejna interesująca sportowa impreza zbliża się wielkimi krokami. 20 maja Świdnica będzie biła rekordy w jeździe na rowerze stacjonarnym i biegu na bieżni mechanicznej. Ciekawostką jest, że zabawa nie kończy się wieczorem, ale trwa przez 24 godziny non stop do 10 rano w sobotę do 10 rano w niedzielę. Jest to więc niepowtarzalna okazja, aby pobiegać o 2 w nocy ;)

 

Rajd Świdnicki od zawsze kojarzy się z trudnymi odcinkami specjalnymi. Nie inaczej było i w tym roku. Zmieniająca się z minuty na minutę pogoda potęgowała adrenalinę na i tak już wymagających trasach. Ostatecznie na mecie w Świdnicy najlepszy okazał się bohater niedzieli – Filip Nivette z pilotem Kamilem Hellerem.

 

Po ponad 160 dniach przerwy od zakończenia finałowej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2016, najlepsi zawodnicy z kraju już w piątek staną na starcie pierwszego w tym sezonie rajdu - 45. Rajdu Świdnickiego Krause. Zainauguruje on tegoroczne rozgrywki na polskich odcinkach specjalnych i będzie pierwszą z sześciu imprez zaplanowanych w kalendarzu. Wśród 57 załóg, które zgłosiło się do udziału w tej legendarnej już rundzie RSMP, z numerem piętnastym wystartują Wicemistrzowie Polski w 2WD i klasie 4 Tomek Gryc i Michał Kuśnierz.

 

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń