Aktualności

Decyzją prezydent Świdnicy Beaty Moskal-Słaniewskiej w mieście powołana zostanie Rada Sportu jako ciało opiniodawczo - doradcze w sprawach z zakresu kultury fizycznej. W skład dziewięcioosobowej Rady mają wejść przedstawiciele organizacji i instytucji, realizujących zadania w zakresie sportu. Będą oni pełnić swoje funkcje społecznie.

Świdnicę czeka kolejne niepowtarzalne wydarzenie. Dnia 10 października 2015 r. w Hali Sportowej na Osiedlu Zawiszów w Świdnicy odbędzie się Salsation & Zumba Fitness Party i to pod okiem trenerów z Hiszpanii i Holandii.

Przez cały weekend towarzyszły nam sportowe emocje związane z rozgrywanym w Świdnicy międzynarodowym turniejem piłki ręcznej Świdnica Cup. Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy, ale chyba nikt nie wyjechał z naszego miasta z pustymi rękami. Nie zawiedli organizatorzy, sponsorzy oraz sami szczypiorniści.

Świdnickie Stowarzyszenie RIDER już po raz dziesiaty organizuje zlot motocyklowy dla wszystkich fanów motocykli, aby dzielić się swoją pasją. Co prawda impreza jest zamknięta wyłącznie dla zapisanych uczestników, ale jak zwykle nie zapomniano o mieszkańcach Świdnicy.

Choć świdnicki basen odkryty od lat nie może doczekać się pomysłu na remont, mieszkańcom miasta w niczym to nie przeszkadza. W tak upalne lato, jak w tym roku, nie było nic bardziej przyjemnego, niż spędzić dzień nad wodą. W te wakacje chętnych było blisko dwa razy więcej, niż w zeszłym roku.

Sport miewa różne oblicza. W Świdnicy jedną z nietuzinkowych sportowych pasji prezentuje Krzysztof Zapart - znany baloniarz  Mało tego, osiąga w tym wyjątkowe sukcesy. 

Dnia 1 września 2015 r. nastąpiło uroczyste otwarcie nowej siłowni Energia Fitness Klub w Świdnicy. Tym razem najbliżej na siłownię będą mieć mieszkńcy Osiedla Młodych, albowiem siłownia znajduje się tuż nad sklepem Eko na ulicy Słobódzkiego. Siłownia to chyba jednak za mało powiedziane - to jest klub fitness z prawdziwego zdarzenia!

Choć w poprzednim sezonie Świdnicki Klub Piłki Ręcznej spadł do II ligi wraz z AZS-em Zielona Góra, to jednak log przygotował drużynie i kibicom niezłą niespodziankę. Oto z rozgrywek wycofała się Warszawiank Warszawa ZPRP i powrót do I ligi zaproponowano ostatcznie ŚKPR. Zarząd drużynu po roważeniu wszystkich za i przeciw, propozycję przyjął. 

Najbliższe wydarzenia

16 Gru 2017 09:00
16 Gru 2017 17:00
II Neptun International Swimming Meeting
Basen, ul. Równa, Świdnica