Aktualności

Sport miewa różne oblicza. W Świdnicy jedną z nietuzinkowych sportowych pasji prezentuje Krzysztof Zapart - znany baloniarz  Mało tego, osiąga w tym wyjątkowe sukcesy. 

Dnia 1 września 2015 r. nastąpiło uroczyste otwarcie nowej siłowni Energia Fitness Klub w Świdnicy. Tym razem najbliżej na siłownię będą mieć mieszkńcy Osiedla Młodych, albowiem siłownia znajduje się tuż nad sklepem Eko na ulicy Słobódzkiego. Siłownia to chyba jednak za mało powiedziane - to jest klub fitness z prawdziwego zdarzenia!

Choć w poprzednim sezonie Świdnicki Klub Piłki Ręcznej spadł do II ligi wraz z AZS-em Zielona Góra, to jednak log przygotował drużynie i kibicom niezłą niespodziankę. Oto z rozgrywek wycofała się Warszawiank Warszawa ZPRP i powrót do I ligi zaproponowano ostatcznie ŚKPR. Zarząd drużynu po roważeniu wszystkich za i przeciw, propozycję przyjął. 

Zaledwie kilka dni temu ruszyły zapisy na 1 Międzynarodowy Półmaraton Świdnicki, a już 372 osób zadeklarowało chęć wzięcia w nim udziału, w tym liczne grono ze Świdnicy, ale także Wrocławia, Wałbrzycha i okolic. Pospieszcie się, bo jest limit: 1000 zawodników! A im szybciej się zapiszecie, tym opłata jest niższa. 

Czterdzieści zespołów z Polski, Niemiec i Czech stanie na starcie czwartej edycji Festiwalu Piłki Ręcznej Świdnica Cup. To jeden z największych młodzieżowych turniejów piłki ręcznej w Polsce. W tym roku – po raz pierwszy w historii imprezy – rywalizacja będzie toczyła się w aż dwóch miejscowościach, trzech kategoriach wiekowych i czterech halach.

Już po raz kolejny w sierpniu przygotowano dla dzieci bezpłatną szkółkę tenisa ziemnego. Zorganizowana przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Tenis Fan Klub ze Świdnicy, przyciągnęła w tym roku blisko 30-cioro dzieci, z których najmłodsze miały nawet 4 latka.

Paweł Fajdek fenomenalnym rzutem na odległość 80m i 88cm został Mistrzem Świata w rzucie młotem!!

Emocjonujące mecze, entuzjastyczna publiczność oraz roześmiane dzieci - tak w wielkim skrócie można podsumować IV edycję koszykarskiego turnieju odbywającego się na świdnickim osiedlu Zawiszów, w którym po raz drugi z rzędu bezkonkurencyjny okazał się zespół Coco Jumbo Wrocław.

Najbliższe wydarzenia

29 Wrz 2017
01 Paź 2017
Puchar Polski w Siatkówce Kobiet
Hala Sportowa, ul.Gala Anonima 1, Zawiszów, Świdnica
30 Wrz 2017 10:00
01 Paź 2017 14:00
XI Międzynarodowy Turniej Bokserski
Galeria Świdnicka
30 Wrz 2017 16:00
30 Wrz 2017 18:00
I Świdnicki Festiwal Kolorów
Zalew Witoszówka, Świdnica
01 Paź 2017
01 Paź 2017
II Żarowskie Biegi Strefowe
Żarów